| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Vreau sa instalez o centrala pe gaz, știe cineva dacă acele rezervoare de 1000, 1500, 1700 de litri pot fi închiriate sau exista doar posibilitatea de a cumpara una?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Rezervorul exterior de GPL este oferit în custodie de către compania care te va aproviziona.
Evident, în acest timp nu vei avea voie să cumperi de la alții.

| relian a răspuns:

Le poti cumpara, sau le porti inchiria.In ambele cazuri tu nu misti un pai,toate actele ti le face acea companie care iti vinde sau inchiriaza acel rezervor,inclusiv alimentarea cu gaz.

Treb doara sa iei legatura cu o campanie,Butan gas sau care mai o fi,spui ce doresti,aia stiu ce butelie sa iti dea ca si marime,merg ei pentru tine si iti ia autorizatii si toate actele ce trebuie facute,ei le rezolva.

Eu am vorbit cu cineva acum citiva ani si asa mi-au spus,trebuiesc liate ceva autorizatie de la primarie,de la pompieri,etc ei fac totu.
Dar te costa,cel putin pe atunci costa destul, acum poate e ceva mai ieftin, oricum sa intrebi nu te costa nimic, poti vorbi cu cineva la telefon sau email, iti raspund aia, ida dau toate detaliile.

| cristiannnn237 a răspuns:

1700 propun