| anonim1 a întrebat:

Salutari,isi da careva seama despre ce fel de RELEU este vorba in cele ce urmeaza:"Releu alimentat direct la 220V + sonerie pe baterii legata pe contactul normal inchis. Cat timp releul e alimentat contactul e deschis, iar cand se opreste curentul, contactul se inchide si soneria suna. Costul e pana in 30 lei. "

2 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Care e faza ca nu ma prind, ce vrei sa afli? este vorba cu un releu normal care atunci cand e alimentat, deschide circuitul iar cand nu mai primeste curent inchide circuitul si soneria suna straight face

Răspuns utilizator avertizat