| octa2021 a întrebat:

Se mai repara in ziua de azi televizoare,masini de spalat, centrale termice/electrice sau frigidere?

Răspuns Câştigător
| nuestenimic a răspuns:

Normal ca se repara orice daca vrei sa repari ceva

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, gasesti pe internet meseriasi pentru fiecare tip de reparatie, in orase in general. Eu mi-am reparat, in ultimii 5 ani, masina de spalat si aragazul (acesta din urma de doua ori)

| mgtow a răspuns:

De obicei in tarile sarace se repara, dar unde o duc bine oamenii le schimba pentru ca au bani

| darrio2007 a răspuns:

Da.

| OldSoul a răspuns:

In primul rand conteaza mult ce e defect la el, si desigur, daca se regaseste respectiva piesa.
Gandeste-te ca mai totul e made in china, iar daca ai nevoie de o piesa si e sa o comanzi tocmai din china e o pierdere de timp si posibil sa nu se merite, dar daca ai putin noroc si se gaseste aceea piesa in tara da.
Uite de exemplu la televizoare daca e spart display-ul, nu merita sa-l repari, ca ajunge piesa sa coste cam cat 80% din pretul televizorului, asa ca in situatia asta cel mai bine cauti o reducere si-ti cumperi un televizor nou.
Dar ca idee, da se repara.

| Fumiko a răspuns:

Da

| popa07ady a răspuns:

Da! eu repar.

| octa2021 explică:

Multumesc pentru raspunsuri, o sa-mi fie greu sa aleg un castigator.

| Tigrrr a răspuns:

Da, de ce nu.

| Marian_Alex_1997_Fdx6 a răspuns:

Daca nu are garantie nu

| Bula a răspuns (pentru Marian_Alex_1997_Fdx6):

Contra cost se repara orice...

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru Marian_Alex_1997_Fdx6):

Ba da, dar cotra-cost. Cele in garantie se repara gratuit daca defectul nu e din vina ta.

| Papa4 a răspuns:

Da logic