| ALEXICAmarketing a întrebat:

Se poate da cu glet peste calciu?
Ca dureaza aceasta operatiune la un ap de 46 mp?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Numai daca acel calciu este foarte stabil. Dar te sfatuiesc sa il razi de pe pereti. Este mult mai sigur pentru a trage glet.

| ALEXICAmarketing explică (pentru darrio2007):

Este cu clei.Se da foarte greu jos.Cat dureaza darea cu glet a unui ap de 46 mp?

| darrio2007 a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

Cu clei de oase cum se facea pe vremuri. Inteleg acum. 46 de mp nu reprezinta peretii. Este mai mult. Un meserias in 4-5 zile ti-l trage. Functie de cum se usuca prima mana de glet. Apoi mai dureaza slefuitul, amorsatul si vopseaua lavabila. Sau ce vrei tu sa dai pe glet.

| ALEXICAmarketing explică (pentru darrio2007):

Nu vreau decat o mana de glet ca sa arate pereti ok.
Am un apartament si nu vreau sa bag bani multi in el.
Ii dau o mana de glet ca sa arate cat de cat bine si il vand asa?
Nici nu o sa cer suma mare pe apartament?

| darrio2007 a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

Cu o singura mana de glet nu vor iesi cine stie ce.

| ALEXICAmarketing explică (pentru darrio2007):

Ce sa iasa? Eu vreau doar peretele drept si sa arate ok.
Nu ma pricep ca il dadeam eu.

| sierra1 a răspuns:

"Se poate da cu glet peste calciu?" se poate dar dacă tu o să stai acolo, n-o fă!
Dă pe tencuială curățată de alte straturi anterioare

| MeraO a răspuns:

Eu as da jos acel calciu, nu va iesi treaba buna. Daca vrei sa dai doar o mana eu zic sa iei Gletul meseriasului, e bun atat pentru umplere cat si pentru finisare, la mine a mers dintr-o singura mana, au iesit foarte bine peretii

| ALEXICAmarketing explică (pentru MeraO):

E multa munca daca se da jos manual.Nu am scule.
Am calciu in sufragerie, dormitor si pe hol.
Mai bine pun pe cineva sa dea o mana de glet...
Vreau sa vand apartamentul si arata ca dracu cu calciu ala.