| Nilsson a întrebat:

Se pricepe cineva la construcțiile de dinainte de '89?
Care blocuri sunt mai sigure, cele de tip monolit sau din prefabricate?
Blocurile construite după cutremurul din '77 sunt într-adevăr mai solide?

Răspuns Câştigător
| Vali128 a răspuns:

Poftim aici tot ce te intereseaza

https://www.constructosu.eu/......efabricat/

| Nilsson explică (pentru Vali128):

Pe acel site sunt informații mai mult generale, nu spune clar care este mai sigur în caz de seism.

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Ce se construiește în România, pica la primul cutremur mare.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Dupa '77 au fost stabilite masuri in constructii deosebit de drastice. Dupa '89... Dumnezeu cu mila.

| Nilsson explică (pentru CodrutElian1990):

În teorie, dar în practică nu este exclus ca după '77 unele lucrări să fie făcute de mântuială, ori șefii de șantier să fure din materialele de construcții, contribuind la scăderea drastică a calității construcțiilor.
În condiții de sărăcie în care lumea nu avea nici ce mânca, nu e exclus.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Nilsson):

Eu ma refeream in primul rand la proiectare.