| Caesar21 a întrebat:

Se prinde lavabila peste var daca dau cu amorsa?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da.

| darrio2007 a răspuns:

Trebuie sa slefuiesti(recomandat) varul vechi si sa verifici sa nu fie umflat prin anumite locuri.

| relian a răspuns:

Se prinde, lavabila tot var este, doar ca are aracet si ce o mai avea in el, asa ca nu te apuca sa bagi munca aiurea.
Poti sa incerci pe o suprafata mic, asa de stiu si eu 20 cm patrati cit pui rolul ala sil dai dea dura odata, lasi, se usuca si vezi cum iese, dai cu mina pe el daca totul e in regula zugravesti tot.

Răspuns utilizator avertizat