| alex495 a întrebat:

Stau intr-un apartament de 3 camere cu 2 bai, una de,, serviciu" si una clasica. Aia de serviciu e de 1/2 m patrati si pentru ca nu are fereastra are un ventilator/aerisitor electric. Acesta a inceput sa scoata un zgomot ciudat cand merge, unul destul de tare, ca un bazait, ce are? Ar trebuie uns?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ar trebuii schimbat, ce ai putea unge la un ventilator? Fiind electric trebuiesc ori schimbate piesele vechi si care sunt devalorizate.Ori schimbi ventilatorul cu totul.

| alex495 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cam cat o costa unul nou?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru alex495):

Cateva sute de lei, mergi cu asta vechi ca model sa stii ce sa cumperi, in general la magazine care vind electrice au, intrebi.

| alex495 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cateva sute? Eu ma gandeam ca e pana in 100 de lei...

| anonimg a răspuns:

Poate fi si uns, dar trebuie dat jos.
Iar daca este chinezarie ieftina, atunci trebuie schimbat cu totul.