| emiliagrosu a întrebat:

Stie cineva cat costa o butelie de aragaz de cumparat? Incarcata sau nu.

Răspuns Câştigător
| mariazet45 a răspuns:

Butelia de aragaz cost 1 mil de lei vechi, goala, iar incarcata inca 50 lei, in total 150 lei.E posibil sa coste mai putin la incarcat. Daca undeva iti ia mai mult pe butelia goala inseamna ca iti pune un adaos comercial, ceea ce nu este corect pentru ca buteliile de la Petrom catre orice unitate sa dau cu imprumut, iar daca se vinde se plateste suma care o cer ei fara sa fie specificat in vreun act. Vorbesc in cunostinta de cauza pentru ca am lucrat si am vandut asa ceva.

10 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Incarcata-- cred ca in jur de 1 milion.

| onlyone a răspuns:

Intre 40-50 lei

| Dominicc a răspuns:

Costa mai mult sa o cumperi cu totu

| onlyone a răspuns:

Dar numai cat o folosesti pana se termina dupa care o duci inapoi

| smooth a răspuns:

Normal trebuie sa duci una goala si sa iei una plina happy si e in pana in 60 lei depinde de unde, difera preturile

| mirceas a răspuns:

In jur de 30-40 ron incarcata

| maladevna a răspuns:

Salutare. O butelie costă de la 50 la 100 lei noi, dacă o cumperi de la -de exemplu-, cei din Piaţa Rahova.Pentru a o încărca mult şi mai ieftin(aprox, 22 litri), te duci frumuşel la o staţie de alimentare cu gaz a maşinilor. Îi dai lu" nenea ăla 5 lei noi pentru această manevră şi ai aceeaşi butelie plină,(curată şi igienizată) mult timp.Eu aşa fac de ani buni şi e foarte bine pentru buzunarul meu.Nu schimba butelia la centrele de butelii când poţi face manevra prezentată mai sus de mine şi poţi scăpa (Doamne fereşte) şi de un eveniment neplăcut, cumpărând(schimbând) butelia ta cu una defectă. Cu stimă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt din Mures si trebuie maine sa imi incarc butelia pentru resou, am inteles de la cineva ca ii doar 60 de lei incarcatul... ma duc cu aceasta goala si imi da alta plina, sigilata, de la benzinarie. e prima data cand o incarc ca stau in chiriebig grin.

| Taralunga_Mihaela_1986 a răspuns:

Si eu vreau sa stiu cat costa

| Roi_Soleil_1969 a răspuns:

Maladevna, ceea ce faci nu este ok. butelia ta este neverificata si necertificata de ani buni, de aceea este mult mai riscanta decat una schimbata. cei care le incarca au datoria legala de a le verifica conform normelor ISCIR privind recipientele sub presiune. Ei sunt raspunzatori daca se intampla ceva fara a fi vina utilizatorului. de ani buni... tu deja ai un recipient sub presiune pentru care raspunszi direct. Nu va mai jucati cu focul! Arde cand te astepti mai putin!