| Arthiom a întrebat:

Stie cineva ce suprafata acopera un sac(25kg) de adeziv pentru polistiren? Sau pentru cate placi de 60x1250 ajunge?

7 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Se foloseste intre 2-7 kg pe metru patrat in functie de posibilele denivelari si grosimea placii.

| Arthiom explică (pentru WaterDrop):

Peretele e 99% neted big grin

| Adiadictie a răspuns:

Daca le bati in cuie castigi adezivu

| OAly a răspuns (pentru Adiadictie):

Ce prostie ai spus!

| OAly a răspuns:

Depinde daca pui adezivul pe toata suprafata placii sau il pui doar in puncte. Iti recomand prima varianta altfel se va face igrasie sub poliestiren. Din experienta mea, e nevoie cam de un sac la un perete.

| Arthiom explică (pentru OAly):

Le-am lipit cu pat de adeziv si umplut rosturile cu spuma poliuretanica.

| DoarEuLeo a răspuns:

Eu am lucrat cu Polistrol Premium, 4kg/mp, deci un sac ajunge pentru aproximativ 6mp.