| vladutdragut a întrebat:

Stie cineva cum pot inlatura abtibildul de pe un geam de termopan care a stat in soare?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca abtibildurile sunt cele ale fabricii, pe tocul geamului, cheama-i pe cei care au montat geamul termopan, ei au obligatia sa indeparteze acel strat de protectie dupa montare.

Daca abtibildul a fost lipit de cineva ulterior montarii, atunici puti agata de la margine cu o lama de cutit, foarfeca sau chiar cu unghia si-l tragi jos pur si simplu. Adezivul lipicios ramas se poate indeparta cu alcoool (spirt tehnic, spirt sanitar etc) si/sau detergentdizolvat in apa calda, aplicat pe un burete sau carpa curata.

| Violleta2022 a răspuns:

Cu alcool tehnic!

| nugasescusernameliber a răspuns:

Cu un burete abraziv. Inainte amesteca apa cu detergent si lasa-l la inmuiat 10 minute sau cu cif crema.

| Radu_Andrei_1990_xtUo a răspuns:

Cu unghiile.