| Andreea9222 a întrebat:

Stie cineva daca astazi mi s-a facut lucrarea de tragere a gazului individual (nu la contor comun pe bloc) si maine mi se monteaza si centrala termica o pot folosi imediat sau trebuie sa astept pana vin cei de la Eon sa-mi monteze si contorul? (firma care mi-a tras tevile a facut doar lucrarea in casa urmand ca in fata usii sa se puna contorul de catre cei de la eon). Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti folosi centrala doar dupa autorizarea punerii in functiune, se face de catre personal autorizat al furnizorului de gaz sau a celui care a facut lucrarea, dupa montarea contorului individual, si se incheie un proces verbal.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Fara contor nu vei putea folosi centrala si nici aragazul.

| darrio2007 a răspuns:

Normal ca trebuie sa astepti pana ti se va monta gazometrul(contorul) si ti se va face deschiderea la gaze..Cum vrei sa functioneze fara gaze?

| Brizbriz a răspuns:

Lul, esti DUS dude

nu stiu ce ti-au facut aia, dar in teorie NU esti racordat, FIZIC, la gaz, pentru ca teava trece prin contor, iar daca nu ai contor atunci nici teava nu e connectata la nimic, pentru ca are gaura acolo unde o sa vina contorul

iar daca nu vezi asta si esti de fapt connectat, atunci esti pasibil de o amenda URAT DE USTURATOARE, pentru ca FURI GAZ... PUNCT

| IarsiIar a răspuns:

Daca nu ai contor, nici nu esti racordat la gaz. Si nu poti folosi centrala/gazul.