| BergerCipy a întrebat:

Stie cineva o fabrica de dulciuru in Germania cu chirie si de preferat mancare.

1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

N-am auzit ca vreo fabrica să-ți asigure chiar totul, este chiar atât de greu sa îți cauți singur casa și să-ți asiguri masa de zi cu zi!? Te angajezi pe un salariul de 1400-1500 euro și restul vrei totul moca de la ei. Mi se pare că în Germania se da totul de-a gata. Ai un astfel de salariu atunci îți vei permite să-ți plătești și chiria și să-ți asiguri masa. Vrei un salariu mic până în 1000 euro, chirie și bani de mâncare asigurati atunci contactezi asociatia socială aka JobCenter din Germania și voila vei avea ceea ce ți-ai dorit. Dacă ai peste 1400 nimeni nu-ți da totul sub nas. Caută pe grupurile cu romani din Germania locuri de munca unde te va accepta fara cunoștințe de lb. germană.