| CastiCuMicrofon a întrebat:

Stie cineva o specie de plante (mini-copaci), asemanator cu bonsai, pe care le poti creste si sa le dai ce forma vrei? As vrea sa fac cateva pentru decor, dar vreau sa fie ceva ce are frunzele verzi si iarna, ceva care sa fie rezistent la frig (nu vreau doar ceva pentru interior, ci si pentru exterior, un fel de brad/pin pentru exterior, iar pentru interior frunzele sa reziste daca le pun in casa, la temperaturi de 2-3 grade celsius, ca florile de geam).

Funda!

PS: Am un buget limitat, asa ca nu vreau nimic scump - 50 lei, de preferat seminte sau plante care nu sunt la maturitate (sunt elev, am o multime de flori acasa, dar abia acum mi-a venit in gand aceasta idee, sa poti da forma unei plante cum doresti)!

Răspuns Câştigător
| miraabela a răspuns:

Acum cateva zile am mers la Dedeman si avea niste flori gen palmieri, iar trunchiul era impletit manual. Adica, cu cat creste floarea tu o impletesti. Mi s.a parut interesant si cred ca era 40 si ceva de lei