| Sunshine123 a întrebat:

Stiti pozele alea cu pizza cand dai de ele pe aplicatii ca tumblr sau we heart it, gen pizza e foarte pufoasa si plina de mozzarella sau nu stiu ce e dar se intinde si e foarte delicios. Stie cineva vreo reteta online care sa iasa ca in descriere?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Pizza nu trebuie sa fie pufoasa, dimpotriva. Mozzarella se întinde așa ca in poze, dar numai când o scoți calda din cuptor. Imediat ce se răcește puțin, efectul scade simțitor.

2 răspunsuri:
| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Recomand un blat de pizza facut din paine inmuiata in lapte.Am facut odata mai demult, depinde de sortimentul de paine ales si de temperatura cuptorului.

| Ymela a răspuns:

Acum depinde ce pui in ele si cum o faci pizza,. pizza din pozele alea poate sunt facute de bucatari; poti pune ou batut in blat sa iasa mai pufoasa si nu prea crocanta