| riki10004 a întrebat:

Sunt chiriaș și vreau sa trec doua persoane la întreținere în loc de una, cum e acum. Pot sa fac eu cererea sau trebuie sa o facă proprietarul?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca esti chirias legal (cu contract) o poate face numai proprietarul altfel se poate sesiza ANAF-ul si o incurca proprietarul. Daca nu esti cu acte poti sa mergi si tu. ANAF-ul n-are timp sa se ocupe de toata lumea. Ii verifica doar pe cei cu contracte.

| antimulte a răspuns:

Trimite proprietarul, scutesti si timp si efort. Pana cand reuseste el sa ajunga lasa lucrurile asa cum sunt, tu l-ai anuntat si ti-ai facut datoria.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Propietarul.

| mihai69 a răspuns:

Poți s-o faci și tu, către președintele asociației de locatari.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sau poti sa mergi cand dai citirea si zici ca este doar o persoana.