| Catalion a întrebat:

Sunt curios. Daca nu platesti apa 2-3 luni, iti ia statul casa? Sau doar nu mai ai apa si gata?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Cum să-ți ia casa pentru o factură de 100 de lei (sau cât poate să vină apa pe trei luni)? Și de ce ți-ar lua statul casa, tu datorezi bani companiei Apanova, nu statului.

În cel mai rău caz ți se taie apa și apoi ești dat în judecată pentru recuperarea prejudiciului. Abia dacă ești obligat de instanță să plătești și refuzi în continuare, poate interveni o poprire pe salariu. Dar nici atunci nu-ți va lua nimeni casa.