| Arthiom a întrebat:

Tavan fals din placi de polistiren ornamentat, pro si contra pentru folosit in baie.
Sunt bune astea de pus in baie? Unii meseriasi zic ca sunt bune pentru ca nu e nevoie de vopsit si blocheaza vaporii de apa, altii zic ca se aduna mucegai dupa ele si incep sa cada dupa 2 ani.

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Totul e sa fie pus bine. De nu, pot aparea probleme.

| RAY a răspuns:

Eu cred ca e ok, si eu voi face la fel, dar ai dreptate se poate si asta sa fie plus condens, dar nu ma pricep prea bine

| WaterDrop a răspuns:

Contra daca nu ai geam pentru aerisire sau un alt sistem bun de ventilatie pentru ca acei aburi se vor duce in restul casei.O alta problema este ca se dezlipesc destul de rapid, tot de la aburi.

| sweetys a răspuns:

Contra. Nu conteaza cat de bina e aerisit o la un moment dat o sa faca mucegai.

| JustmeV a răspuns:

Eu am placi de polistiren ornamentat in baie, de 6 ani! Nici macar o placuta nu s-a dezlipit sau sa pice. Au fost aplicate corect, nu au cum sa faca mucegai sau sa cada.

| raducanuu a răspuns:

Salut! Eu sunt pro pentru ca le am de vreo 3 ani in baie si nu am avut nici o problema, dar noi avem si geam in baie(poate acesta este un plus). Iti recomand sa intrebi un specialist care se ocupa de asa ceva; eu i-am folosit pe cei de la vipcasa (http://vipcasa.ro). Succes!

| andreivok a răspuns (pentru raducanuu):

Recomand si eu pe cei de la vipcasa. Super treaba din partea lor!

| JackyMarcaggi a răspuns:

Eu cred ca merge pus in baie, cat timp e aplicat corect. Nu ar trebui sa se faca mucegai sub polistiren, pentru ca nu trece apa prin el, deci nu apare umezeala care sa favorizeze mucegaiul. Trebuie sa ai grija cum il lipesti, stiu ca se gasesc adezivi speciali pentru polistiren.

| andreicosmin1199 a răspuns:

Eu am tavan fal de ani de zile si sunt super multumit, investitia a meritat fiecare banut! Cei de la http://vipcasa.ro/ au facut o treaba minunata. Pe langa faptul ca tavanul e foarte rezistent, mai are si un asprect placut, nevasta-mea l-a ales.