| ChishyyAlle a întrebat:

Test:Ce ati face daca cineva din clasa voastra locuieste intr-o vila cu piscina jacuzzi si cineva care locuieste intr-un apartament mic si inofensiv.Cu cine ati tine?

13 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Adica? Precizeaza! Ce-ar trebui sa facem? Ai o logica atat de imbarligata, ca nu pricep nimic din...intrebarea(?) asta. Imi place chestia cu apartamentul inofensiv. Da' vila ce-i? Racheta cu raza medie de actiune, sau ce?
Mai, oameni buni, daca ati baut prea mult, mergeti naibii la culcare si nu mai postati aiureli!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

@cristy: Si tu ai inteles de nu se poate! Daca e vorba de un conflict, ce legatura au vila si apartamentul cu conflictul? Dar, probabil ca lipsa de logica e cronica si la tine, ca si la @ RockGirl.
Varza!

| emy a răspuns:

Cu nici unul sau cu amandoi.Acum depinde de context, sa zic asa.In plus, omul nu trebuie judecat dupa averea materiala, ci dupa sufletul lui(in primul rand), dupa fapte.De exemplu:ti-ar folosi la ceva sa ai parte de un coleg, prieten bogat si cu un caracter rau, sau unul mai sarac, dar cu un caracter bun? De asta spun ca omul trebuie judecat dupa suflet, si nu dupa averea materiala, pozitie sociala, studii etc.Si incearca sa nu judeci omul nici macar dupa comportament, ci incearca sa descoperi si sa intelegi ce anume l-a determinat sa se comporte urat, sa faca rau, si incearca sa-l ajuti; nu-l inlatura din prima; nu e bine! Iar daca chiar nu poti sa-l intelegi sau sa te apropii de el, nu-l judeca, lasa-l in pace! Dumnezeu il va judeca. Iar daca esti credincioasa, poti si sa te rogi pentru astfel de oameni(daca vrei)Nu este bine sa judecam pe nimeni, pentru ca nu stim ce probleme, ce frustrari are fiecare-numai Dumnezeu si cu el stiu.Cum se spune:nici un om nu este rau de la radacina.Trebuie sa se fi intamplat ceva care sa-l faca sa fie cum nu ar trebui. Noapte buna!

| emy a răspuns:

A. daca ar fi un conflict intre ei, as tine cu dreptatea.

| emy a răspuns:

ardnaxur1961:Nu te supara, dar daca tot nu intelegi intrebarea, nu vorbi urat. Poti, cel mult, sa nu raspunzi.Nu e mai usor asa, decat sa jignesti? RockGirl a intrebat foarte bine. A intrebat pe care dintre doi colegi i-am prefera, cu cine tindem sa tinem mai mult, orice ar fi, pe cine am aprecia mai mult etc.; chestii de genul asta. Nu-i asa, RockGirl?

| emy a răspuns:

Ardnaxur1961:Ea se referea la faptul ca in ziua de astazi cei bogati sunt mai valabili decat cei saraci, si, de multe ori, li se da dreptate si cand nu au, si sunt apreciati si cand nu merita.De asta a pus intrebarea asta. Dar totusi ma bucur ca tu esti desteapta si intelegi totul, stii totul.Sincer,ma bucur pentru tine, caci o sa mostenesti pamantul, iar noi, prostii de pe TPU, nu.mMa intreb:ce cauti printre pamanteni, si ce cauti pe TPU, printre prosti? Aici prostii care nu le stiu pe toate posteaza intrebari, iar tu, daca nu esti ca noi, de ce mai esti aici? Eu stiu asa:daca vreau sa ajut un om, il ajut, iar, daca nu, nu.Sau daca vreau sa-i spun ca a gresit, ii spun frumos, iar daca nu, nu. Dar nu ma apuc sa-l jignesc.Asta e cel mai usor lucru; si un copil de gradinita il poate face, fara suparare.In plus, asta e un site pe care oamenii se ajuta, nu se jignesc, in cazul in care n-ai stiut.

| pwp a răspuns:

Pai cu cine ma impac mai bine, logic!

| Gabbyellal a răspuns:

Depinde de situatie...Nu este vorba doar de situatia materiala

| Alexandra_6314 a răspuns:

Cu persoana cu care pot vorbi orice... un prieten adevarat

| ChishyyAlle explică:

Am o colega in clasa care e bogata si indragita de toata clasa, doar ceream un pic ajutor daca sa tin cu ea sau cu prietena mea?

| ChishyyAlle explică:

Ardnaxur1961 Esti picat din luna! Daca nu sti sa raspunzi la intrebare,nu raspunde si gata! Si inca esti "expert"laughing laughingPoate esti expert in aiureli! Am uitat sa precizez! Era vorba ca fata bogata vrea sa fiti prieteni,dar te lasa la greu cateodata, iar fata cea care sta in apartament inofensiv e o prietena fff buna, dar nu e bogata! Asta vroiam sa zic! Uni chiar au inteles happy

| 7lucian8 a răspuns:

Pai cu cel cu apartament mic

| Lolo666 a răspuns:

Cu rockerullaughing