| laSoledad a întrebat:

Top 10 lucruri din casa voastra de care ar trebui sa scapati vara asta?

48 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De chiriasii vecinului.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Bula):

Bula, ei nu stau in casa ta happy

| Bula a răspuns (pentru Bondarel99):

Stau in casa mea, nu in locuinta mea.
Ca norocu! big grin

| RAY a răspuns:

Am niste chesti de aruncat, astept curatenia de toamna, hainele le donez, inainte aveam unde sa aruncam, era pe strada, dar s-a terminat contractul cu retim si numai avem

| laSoledad explică (pentru RAY):

Vezi pe la niste ONG-uri.

| lilith16 a răspuns (pentru laSoledad):

E nebun iti zic eu, ori eu ori el. Ori poate eu ca teoretic el nu exista. Asta ma face sa ma gandesc mai mult la asta. Hmmmm

| lilith16 a răspuns (pentru laSoledad):

Am patit(((:

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu am un top, vreau sa "scap" eu de aici. Dar pana atunci, ar fi de scos din casa:
-mobila veche
-doua sisteme audio nefolosite
-niste piese auto pentru proiecte "inghetate", care au ramas sub forma de colete
-sora-mea
-obiectele ei
-aparate electrocasnice de rezerva (avem dubluri)
-boarfe
-flori
-flori-flori-flori-flori
-sa ard florile
-avem prea multe flori
-din cauza lui sora-mea
-sa aruncam florile
-mai sunt flori de aruncat
-chiar avem multe flori urate si inutile
-sa ajung si eu la geamuri > sa aruncam florile.

Avem o pisica, as mai vrea una.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred ca am 10 obiecte pentru un top, dar cu siguranta vreau sa scap de toate cutiile stranse sub pat de la incaltamintea si pachetele cumparate sad

| GabiDumitrescu a răspuns:

Unul singur: nevasta.

| laSoledad explică (pentru GabiDumitrescu):

Si la iarna o aduci inapoi, hehe.
#papabuna #caldurica laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru laSoledad):

Not really, no.

| gabicoo a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ești sigur?
Eu aș vrea să scap de soacră-mea!
Ți-o dau ție!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru gabicoo):

E buna soacra ta? big grin
P.S. Femeile o iau razna in timp mai rau decat barbatii. Mai bine singur, puii mei.

| gabicoo a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

E Dracu' gol!
Dar gătește bine!
laughing

| lilith16 a răspuns (pentru laSoledad):

Well, nu e o gluma, aici ai dreptate dar chiar ma priveste si e naspa ca aşteaptă sa ma culc ca sa ma poata strange de gat. Mai are si fetish-uri stii ce zic

| laSoledad explică (pentru lilith16):

Hmm, i see a k¡nd of love-hate relationship therewinking

| laSoledad explică (pentru lilith16):

Autocorrectul TPU e de vina laughing

| minrest a răspuns:

Mi-ar place sa pastrez numai: 1. Actele de stare civila si studii. 2. Motanul. As vrea sa scap de tot restul, inclusiv casa in sine, chiar in vara asta; nu se poate, evident. Idealul nu se poate atinge niciodata.

| sofisis a răspuns:

Un cocos tare enervant

| Dalmore a răspuns:

Nu știu, n-am lucruri nefolositoare.

| Jus7t a răspuns (pentru Dalmore):

Mentalitatea ta e, o parte din ea.
Dacă unii oameni vor să vorbească despre ce a fost în Caracal, să exprime aici ceea ce simt, nu mi se pare ok să dai tu report că așa ai tu chef.
"Dalmore996 a răspuns :
Dzeule, nici aici nu scap de texte lacrimogene."
-> de aici deduc că tu ai fost.
Acel utilizator ce a pus întrebare poate chiar voia să știe ce gândesc și unii oameni de aici iar alții poate au vrut să își exprime opinia dar se pare că ție ți se pare normal să raportezi aiurea.
Vrei să îți fac un tutorial despre cum să închizi un tab în Chrome?
Sau unul despre cum să dai scroll up când vrei să nu mai vezi o întrebare?
La început ziceam de mentalitate, că e nefolositoare o parte din ea, nu a fost o insultă, dar tu nu știi să respecți oamenii, nu arăți respect când faci asta, învăța să respecți chiar dacă ești pe net.

Urmează să le dai mesaj celor de la Paraziții că au scos melodia " Antimilitie" acum ceva vreme sau pe ei îi lași în pace?

| Dalmore a răspuns (pentru Jus7t):

Ce-ai, mă, ți-e rău? laughing

| Dalmore a răspuns (pentru Jus7t):

Ești pe Internet, nu la mă-ta acasă ca să-mi ceri mie respect. Respectul se câștigă și pot să număr pe degetele de la o mână userii pe care i-am insultat intenționat oricum, deci vezi-ți de mucii tăi acolo big grin Te-a traumatizat postarea aia, vrei tu atât de mult să te smiorcăi peste tot și n-ai loc de mine?

Vrei să-ți fac un tutorial în care să-ți arăt că poți trăi și după ce citești pe Internet un comentariu cu care nu ești de acord?

A cerut păreri, i-am zis părerea mea: discuțiile sunt inutile și s-au smiorcăit pe Facebook destul, măcar aici să avem liniște.

Userul acela nu mi-a zis nimic, numai pe tine te-a deranjat comentariul meu, fulgule de zăpadă, îți zic eu că poți să fii puternic și să treci peste, trebuie doar să vrei și să nu mai ai impresia că pe Internet oamenii au vreo datorie față de tine big grin

Vă purtați toți de parcă aia e prima crimă din România, vai și-amar în ce bulă ați trăi, sărăcuții de voi de sunteți așa șocați rolling on the floor)))

| Dalmore a răspuns (pentru Jus7t):

''Acel utilizator ce a pus întrebare poate chiar voia să știe ce gândesc și unii oameni de aici iar alții poate au vrut să își exprime opinia dar se pare că ție ți se pare normal să raportezi aiurea.''

rolling on the floor nu am raportat nimic, nici nu mi-a păsat de întrebarea aia, am dat un răspuns banal, mă tristule.

A, și mă pș pe Paraziții, nu ascult rap de mucoși.

(scuze de spam LeSoledad)

| Jus7t a răspuns (pentru Dalmore):

1)Nu am cerut respect.
Am zis că nu arăți respect când te bagi în conversație cu oameni care își spun părerea despre ceva cu rahaturile tale " vai! Și aici va plângeți sad nu mai scap de voi ".
Știi ce înseamnă să ocolești ceva? Nu înseamnă să te duci fix acolo, asta e clar.

Se întâmplă mereu cazuri de genul, dar nu a mai fost de 30 de ani aici la noi ceva asemănător.
A fost omorâtă cu poliția la poartă, iar pe tine te freacă grija de ăștia care se " plâng " asta e problema, că tu nu zici nimic de poliție dar zici de cei care se "plâng" înțelegi? Că stai cam prost la capitolul ăsta.

Nu te piși decât pe tampon și pe tine, stai tu liniștită.

| Dalmore a răspuns (pentru Jus7t):

Am răspuns la întrebare și atât, tu te-ai băgat în seamă cu mine laughing.
Știi ce înseamnă să ocolești ceva? Să treci peste răspunsul meu și să discuți cu userii care te interesau acolo, că erau destui. Și să nu mă urmărești pe la alte întrebări ca să plângi că adminilor li s-a părut și lor cretină postarea, că nu mi-a păsat mie atât de mult de chestia aia încât s-o raportez rolling on the floor. Nu mă freacă nimic, asta nu pricepi tu, am dat un răspuns în doi peri. Și din câte îmi amintesc am tot dreptul să am o părere despre orice thinking Nu rezolv eu problema națiunii dacă înjur poliția pe TPU, vezi-ți de viață.

| Jus7t a răspuns (pentru Jus7t):

Iar tu te ai băgat în seamă cu noi, din moment ce ai fost singura care era deranjată de alte lucruri.
Și vezi că m-am luat de mentalitate, nu de tine, e o diferență.

Mersi, o să îmi văd, ție îți doresc la fel.

| Dalmore a răspuns (pentru Jus7t):

Fata aia a murit cu poliția la poartă și problema ta e că cineva s-a săturat să vă vadă mesaje clișeice și lacrimogene peste tot sad. Hai că-s destui cu care poți să bocești în cor și cu care poți discuta despre fake news-uri și înjura chestii la nesfârșit. Vezi pe la alte întrebări și mai ales pe Facebook. O să fii în raiul tău acolo.

| laSoledad explică:

Niciun sot nu vrea sa scape de amantul din dulap? laughing

| laSoledad explică:

Oamenii au inclinatia sa discute, sa intoarca pe toate partile orice e de actualitate, indiferent ca e vorba de crima, furt, fotbal, accidente, BAC, coruptie, alegeri, Simona Halep etc. O stire cu caracter de actualitate mediatizata in toate partile starneste automat reactia oamenilor de a vorbi despre ea, cu atat mai mult cu cat face referire la sistemul public de aparare, sau de sanatate, invatamant etc, care afecteaza o mare masa a populatiei. Discutia e o chestiune fireasca, mai ales la romani.

| Jus7t a răspuns (pentru laSoledad):

Pe ea o deranjează că se discută, iar dacă nu se discuta zicea că oamenii sunt egoiști și le rupe de restul, că nici măcar nu observă ce se întâmplă în jurul lor.
Nu e bine oricum o dai.

| Dalmore a răspuns (pentru Jus7t):

N-am dreptul să fiu deranjată de chestii? rolling on the floor Te porți de parcă am venit la tine acasă și ți-am dat în cap. Treci peste, frt.

Mi se rupea dacă se nu se discuta, jet de aici cu presupunerile tale, știam că ești fan fake news, nu știam că le și fabrici rolling on the floor

| Jus7t a răspuns (pentru Dalmore):

Parcă era vorba să ne vedem de ale noastre, ți s-a făcut dor deja.
Ți au venit niște replici deodată așa ca mens.truația.
Nu am nimic cu tine, stai potol, nu știu ce stiri sunt false, vorbeam de asta.
La știri și tv nu prea mă uit, doar dacă după 12 e un po.rn bun, iar doar aici am comentat pe tema asta, nu mă plâng nicăieri.

| laSoledad explică:

Abandonati disputa. E complet useless la intrebarea asta!

| laSoledad explică:

Faceti erori mari de logica. La fel cum cel caruia nu-i convine ceva si spune ca are dreptul la o parere, si ceilalti dornici sa discute au dreptul la o parere. Asta inseamna discutia: diverse puncte de vedere, pro si contra. Ambele sunt binevenite, atata timp cat vin cu argumente bune.

Insa disputa la intrebarea asta e nelalocul ei si pare a fi interminabila. Stop.

| Dalmore a răspuns (pentru laSoledad):

Păi nu am zis nimănui să se oprească din discutat pentru că așa vreau eu laughing. Am zis doar că nici acolo nu scap de ei și s-a umflat tarata in el. Gata. Ultimul comentariu. Poți să ne raportezi.

| laSoledad explică (pentru Dalmore):

Nu mai conteaza ce ai zis si ce nu ai zis. Nu mai spama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau să scap de 10 lucruri

| PumpkinDoll a răspuns:

Tre' sa scot niste scheleti din sifonier.

| laSoledad explică (pentru PumpkinDoll):

Scheleti? Cu aceasta ocazie, da-i o mana de ajutor si lui Dinca la curetenie. Cica, are si el niste oase. laughing

| ihnei a răspuns (pentru laSoledad):

Pare-mi-se ca tu esti fraiera aia ce monologa singura la postarea cu aia din Caracal, ti-aduce zambetu' sa razi de-o tragedie?

| laSoledad explică (pentru ihnei):

Pare-mi-se tu esti domnisoru' ala ce se crede mare si tare-n tastatura pe internet? aka domnisoru' care arunca comentarii ici si colo pe TPU, poate-poate iscă si el o disputa. Numai ieri-alaltaieri te-ai aratat neinteresat de drama fetelor, iar acum s-a trezit intreaga sfintie din fundul mintii tale sa comenteze? Ori n-ai cu cine parlamenta la ora asta si te iei random de ce-ti iese-n cale precum se infurie taurul la mişcările neîncetate pe care le fac toreadorii din capa?
Mai invata diferenta dintre un monolog propriu si un citat.

Până atunci, şezi blând la locul tău, copile.

| lilith16 a răspuns:

Demonul de sub pat, demonul din dulap, demonul care ma priveste acum ca un nesimţit de langa usa

| laSoledad explică (pentru lilith16):

Raspunsul tau e aproape metafizic. Fara nicio intentie de gluma. laughing
Deci, raspunsul asta decripteaza mesajul metaforic al psihologului Jordan Peterson, care recomanda ca pentru a gasi #meaning in life si #order in your mind, ar trebui sa incepem cu a face curat in camera. Curat printre demonii nostri chiriasi.

Must see: "Kermit the Frog - Clean Up Your Room (Jordan Peterson)" laughing
https://m.youtube.com/watch?v=PESYQ6TGwhQ

| asperger3 a răspuns:

Da, ceva ce exista in casele tuturor romanilor. Un partid ce a reusit sa distruga ROMANIA... Cred ca e logic la ce ma refer.
P.S. Daca aveti o urma de remuscare pentru cazul Caracal, si in speranta ca nu vom fi noi urmatoarele victime, sa mergem sa le cerem demisia celor ce ne conduc

| minrest a răspuns (pentru asperger3):

Cand ai dreptate, ai. Nu s-a putut folosi tehnica de localizare a SRI, asta pentru ca, in cadrul asaltului PSD asupra justitiei, a fost interzisa folosirea ei in orice cauze penale, ca sa nu poata fi interceptati marii corupti. Hai baieti si fete sa-i trantim, sa ii scoatem din politica; ''orice om ii este teama'' (exprimarea lui Dancila) de poporul Roman.