| UserName450 a întrebat:

TPU, mama mea nu ma lasa in curte. Eu voiam sa ies in curtea scolii, dar vad ca acolo sunt foarte multi copii si nu vreau sa stau in aglomeratie. Eu am 15 ani, dar mama nu ma lasa in curte cica e prea curent. Toti copiii de la vecini ies in curte, dar mama mea nu ma lasa. Cand am venit de la scoala la ora 14 era foarte bine afara, dar mama:
"Nu iesi Sandu afara ca e curent". Ce sa fac cu mama mea, stiu ca eu nu vreau sa racesc, dar sa mai iau si eu aer macar 1 ora. Va rog, ajutati-ma, ca din 1 Martie sunt inchis in casa.

3 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Spune-i că e demonstrat științific că nu se răcește din frig si curent.
Dacă ai ocazia sa mergi la doctor împreună cu ea întreabă-l pe doctor de față cu ea.

| ALGator a răspuns:

Stai și în curtea școlii cît poți! Se cheamă socializare mai nou.

| TwinDragons a răspuns:

Daca mama ta nu este de acord incearca cu tatal tau,poate el o sa te ajute ca pana la urma de aia e barbatul casei,daca nici la el nu merge,imbraca-te mai gros de dragul lor si iesi,nu poti sta inchis toata viata,spune-i si tu ca rad copii de tine,ca vrei sa iesi si sa te distrezi si tu,stii... in viata,vine mereu momentul in care copilul trebuie sa le spuna NU si sa dea un semn de neascultare,la unii se dezolvta mai devreme la altii mai tarziu,trebuie sa iti infrunti parinti,altfel vei ramane singur mereu, pentru ca nu poti socializa cu cineva, eu sunt luat de la casa de copii, deci dupa cum ar fi regulile ar trebui sa fiu mereu in casa, dar parinti ma lasau de mic sa ies, pentru ca stiau ca si daca e ora 12:00 noaptea eu tot o sa vin acasawinking trebuie sa le castigi increderea parintilor tai, numai fi asa o fetita si infrunta-i