| Enache_Alexandru_1980 a întrebat:

TPU, mi s-a spart centrala termica (pe lemne) am gasit fisura si as vrea sa ii lipesc o bucata de fier peste. Unde as putea gasi un adeziv/lipici pentru fier?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca ai nevoie de sudura autogena. Parerea mea. Nu spui unde este sparta. Nu stiu sa existe adeziv care sa lipeasca fier si sa reziste si la temperaturi inalte.

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca nu curge f tare pune cand e rece un borcan de mustar in cazan. Ar trebui sa golesti instalatia si sa ramana apa numai in centrala. Umpli la loc si dai foc.