| UserName450 a întrebat:

TPU, nu mai suport mama...Imi tot zice ca vorbesc foarte mult, dar nu bunica imi zice asa. In ambele locuri comunic la fel de mult, dar bunica mea zice "Asa baiatule, bravo ca vorbesti", dar mama "Taca-ti gura aia ca-ti pun scoci". Ajutati-ma crying va rog, nu mai suport mama, imi plac comunicarile foarte mult.

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Probleme existentiale. Fa-i pe plac mamei tale, vorbeste cat vrei cand nu esti in prezenta ei si ai rezolvat tot balciul.

| Kedoaka79 a răspuns:

Spune.i ca de aia ti.a dat Dumnezeu gură(sa vorbesti)...

| Afroditlove a răspuns:

O sa iti dau un sfat mai...personal. Persoanele sociabile isi fac prieteni mult mai usor, dar, personal, oamenii tacuti mi se par mult mai analitici si inteligenti. Ar trebui sa iti pastrezi anumite ganduri pentru tine si sa eviti sa lasi si pe altii sa le stie. Fii selectiv, spune doar ce e necesar sa spui. Evident, cu prietenii apropiati poti vorbi despre orice si oricat.

| Ana765 a răspuns:

Daca tie iti pace sa vorbesti mult nu trebuie sa nu mai vorbesti, pentru ca asa iti e firea si nu e o anormalitate. Pentru ca este mama ta, iar parintii nu ni alegem noi si trebuie sa ii respectam asa cum sunt evita sa vorbesti prea mult in prezenta ei daca chiar o deranjează laughing