| UserName250000 a întrebat:

TPU, vreau sa fac o comanda pe emag.ro! Daca vreau sa adaug ceva in cos de exemplu care costa 100 de lei, iar transportul e gratuit, trebuie sa dau 100 de lei in mana persoanei care aduce comanda?

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Da. Vei plati dupa cum ai ales pe site-ul eMAG sa platesti: card sau plata ramburs (adica cu banii in mana; ii vei plati curierului).

| Lioana a răspuns:

Pentru a beneficia de transport gratuit la eMag trebuie sa faci o comanda de minim 200 lei daca vrei sa primesti produsul acasa. Pentru produse de valoare mai mica daca vrei livrare gratuita trebuie sa optezi sa ridici comanda din showroom-ul eMag.
Daca alegi varianta de plata prin ramburs - vei plati cash la curier in momentul primirii produsului suma care reprezinta pretul produsului + transport (daca e cazul)

| DorelExpertu a răspuns:

Daca plata se face in sistem ramburs, da.
Ai posibilitatea sa faci plata cu cardul, in acest caz nu trebuie sa mai platesti nimic persoanei respective, dar platesti cand achizitionezi produsul.

Răspuns utilizator avertizat
| iHateLuckyPersons a răspuns:

Cand dai comanda bifezi acolo, plata ramburs si ii dai banii in mana cand vine sa-ti dea coletu

| MichaelKinGzZz a răspuns:

Depinde prin ce modalitate de plată ai optat tu.
Ramburs / Card
Dacă ai optat pentru Ramburs o să plătești DOAR în momentul în care Curierul te anunță că se aproprie de Dumneavoastră (Asta prin Curier)
Dacă ai optat pentru Ridicare Personală tot prin Ramburs se face doar că tu trebuie să te duci la un ShowRoom Emag sau la o poștă (Nu știu aici mai multe detalii din păcate)
Prin Card = Oferi datele cardului (O să fi îndrumat de către o pagină de plată)

În cazul unui Retur primirea banilor înapoi se face conform respectivei surse de unde ai cumpărat produsul (Deoarece Emag lucrează prin parteneriat cu mai multe firme)

| AlphaRo03 a răspuns:

Dacă îți scrie ca transportul e gratuit, și produsul e 100 de lei, atunci alegi plata ramburs și plătești curierului 100 de lei.

| Budan_Alexandra_1987 a răspuns:

Nu dai din cardul bancar!
Funda?