Întrebare recomandată | Matei_Neculai_1938 a întrebat:

Unde gasesc petrol lampant?

5 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

La unele benzinarii mai gasesti, dar nu la toate, intreaba si tu pe acolo unde locuiesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La statiile PECO, dar se gaseste foarte rar pentru ca este din ce in ce mai putin utilizat.

| LIN2010 a răspuns:

Se mai poate gasi ceva asemanator prin supermaket-uri,(Kaufland, Selgros, Metro,)la raioanele cu produse pentru gratare, se vinde pentru aprinderea carbunilor si pentru lampi cu petrol sau faclii.Succes

| Trybest a răspuns:

Incearca la peco, sau la magazinele mici de cartier,, cu de toate"