| anonim_4396 a întrebat:

URGENT! Caut chirie la tara. Rog răspunsuri sincere din partea voastră. O casuta cu două camere de pe vremea bunicii si cu picut de gradina. În zona Targu Mures va rog frumos.

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La tara gasesti multe case care ti se da si gratis spre folosinta, doar s-o intretii, sa nu se distruga nelocuit.
Trebuie doar sa te interesezi putin personal, folosindu-te de "barfa satului". happy

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

In ziua de azi nimeni nu iti da pe gratis nimic.

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Gresit.
Daca cauti, poti gasi. Multe asemenea case si gospodarii, la cei plecati la munca in west.
Doar vointa si atitudinea conteaza!

| minrest a răspuns (pentru Bula):

Nu poate oricine sa faca o investigatie asa intinsa incat sa gaseasca in timp util; este greu, trebuie unele abilitati.

| Bula a răspuns (pentru minrest):

Daca omul n-are atata minte sa caute in cateva sate (unde ii place locul), atunci va ramane boschetar in curand.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Caută la Iernut. Spui că vii din partea lui Gyuri.

| minrest a răspuns:

Mai usor ai gasi sa cumperi, nu stiu de ce dar la tara nu prea iti inchiriaza case separate. Gasesti cu 20000
euro, iei prin Prima Casa. Dar fara pitic.

| anonim_4396 explică (pentru minrest):

Avem deja datorii la banca si nu mai avem de gand sa mai facem inca o greseala.

| anonim_4396 explică (pentru minrest):

Ai cumparat casa prin programul "prima casa"? Daca da da-mi detalii te rog.

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

A luat baiatul meu un apartament in vila noua, cu 50000 euro; iti trebuie neaparat un avans, in rest coditiile sunt cele mai bune de pe piata, credit pe 30 de ani.

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e bine ca ati facut datorii; asa ceva se face numai pentru bunuri imobiliare, si foarte bine calculat totul. Sper sa gasesti.