| cristi202 a întrebat:

Ușa noua pusa pe perete de BCA vechi și sfarimicios. A intrat la fix, la milimetru, nu am putut pune spuma care sa o fixeze bine, așa că am apelat la dibluri cu holzsuruburi. Din fericire, partea cu balamalele a prins, nu și cealaltă, cand holtzsurubul ajunge in capăt, in loc sa stranga, se învârte cu tot cu diblu in perete, astfel că partea aceea de toc se mișcă.
De știam, ciupeam un cm sau doi din BCA, ca sa o pot încadra în spuma. Dar acum o făcui de oaie.
Soluții pentru fixarea usii? Nu îmi spuneți că trebuie să o dau jos! Dar, de nu exista alta soluție, o voi face.

Răspuns Câştigător
| armiaso a răspuns:

Ancora chimica in gaura diblului urmat repede de diblu si surub altfel se face mai ceva ca betonul si nu mai poti sa faci nimic.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fă cum zice armiaso că zice bine!

| Digikey a răspuns:

Foloseste dibluri speciale pentru BCA sau dibluri chimice.