| anonim_4396 a întrebat:

V-ati muta din capitala Bucuresti sau din apropierea acesteia intr-un/langa alt oras din tara daca ati avea posibilitatea (independenta de job ori varsta pensionarii)?
Sau v-ati teme ca un alt oras ar putea sa nu fie la fel de dezvoltat din punct de vedere al serviciilor medicale, transporturilor (inclusiv aeriene), posibilitatilor de petrecere a timpului liber, etc?

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

M-as muta aproape de orasul meu, dar nu departe. Nu de teama accesului la utilitati si servicii, ci pentru ca ma leaga mult mai multe - prieteni, familie, rutina zilnica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca v-ati muta din capitala, v-ati stabili in apropierea acesteia (eventual intr-o comuna apropiata) sau in cu totul alta regiune din tara?

| e1xtz a răspuns:

Este adevarat ca fiecare consideram orasul in care am trait si obisnuit cu rutina unic si frumos.

Dar in cazul capitalei infecte Bucuresti, ar fi mai degraba un noroc sa ai posibilitatea materiala, laborala, sociala sa poti evada din aceasta caverna imbacsita cu exceptia a 2-3 bulevarde mai spalate.

| anonim_4396 explică (pentru e1xtz):

Multumesc. Am dat si o explicatie suplimentara mai jos.

| vyyyk a răspuns:

Categoric da, la o casuta cu gradina, unde sa-mi plantez flori si legume, un loc linistit cu vecini prietenosi. In fiecare duminica sa faci un gratar in curte si sa manc cu familia.

| anonim_4396 explică (pentru vyyyk):

Interesant.
Si daca ai fi sau esti din capitala, te-ai stabili in apropierea acesteia (eventual intr-o comuna la cativa kilometri distanta) sau in cu totul alta regiune din tara?

| vyyyk a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar fi frumos undeva la munte, aer proaspat, natura, dar si undeva la o comuna langa Bucuresti e destul de ok mai ales daca ai spatiul de care ai nevoie :X