| tinavascri a întrebat:

Va rog frumos, cum pot evalua mobila veche de la tara (a bunicilor mei) fara sa fie nevoie sa
o aduc in Bucuresti? Am o fotografie a bufetului.
Multumesc

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cauti un evaluator de mobila prin Bucuresti!

| tinavascri explică (pentru Violleta2022):

CORECT! Asteptam sa citeasca mesajul meu, acel evaluator de mobila, dar mai astept. Multumesc frumos.

| Violleta2022 a răspuns (pentru tinavascri):

Poti sa astepti mult si bine un evaluator aici, ca nu va apare.

| Hammurabi a răspuns:

Cauți un evaluator mobilier. El se deplasează la fața locului, vede mobila, îi face poze și îți întocmește în 2-3 zile un raport de evaluare din care vei afla care e valoarea mobilei respective.

| tinavascri explică (pentru Hammurabi):

Multumesc frumos. Poate acel bufet nu are nici o valoare, iar costul deplasarii unui evaluator pana la casa de la tara PLUS pretul evaluarii... poate va trebui sa vand casa bunicilor in care se afla bufetul. Ar fi fost mult mai util daca cunoasteti un evaluator care ar putea spune din poza bufetului, daca merita sau nu deplasarea.
Multumesc oricum pentru raspuns