| dy a întrebat:

Va rog mult, daca stiti de unde as putea cumpara sistemul pluvial pentru acoperis (burlane, streasina, accesorii), ajutati-ma! Eu am gasit tot felul de oferte pe internet pentru tabla tip Lindab, toti se lauda cu preturi mici, dar nu dau preturile clar la sistemul pluvial, care de fapt, dupa calculele lor iese de 2 ori cat tabla! Adica, mie mi-au scos tabla de acoperis la 5, 5 euro/metru, iar, cu sistemul pluvial calculat, ajunge la 17, 5 euro/metru! Hotie pe fata! Daca ati facut acoperis de curand, aveti vreo idee, va rog ajutati-ma! Multumesc!

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Sisteme pluviale din pvc gasesti aici:
http://www.altdepozit.ro/sistem-pluvial-plastmo-c-3_142.html
Aici poti lua legatura pentru mai multe detalii, printr-un mesaj: http://www.okazii.ro/......alice.html
sau aici: http://www.fertab.ro/sistem_pluvial.html
http://www.practicmagazin.ro/Jgheaburi+si+burlane+Rainmate-21416.html
http://www.practicmagazin.ro/Sisteme+pluviale-7268.html
Pana la urma gasesti o alta solutie, pentru ca cea prezentata de tine e intr-adevar foarte scumpa.

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Le gasesti la Praktiker, Obi, Bricostore, dar nu stiu sa iti spun preturile.
Poti sa iei si PVC, aici jgheaburile sunt relativ ieftine, insa accesoriile (imbinari, colturi, capete, scurgeri) sunt foarte scumpe. Dar daca ai ales tabla pentru acoperis, pentru estetica este mult mai indicat sa folosesti tot tabla, in aceeasi culoare.

| dy explică:

Am fost la Praktiker, Brico, magazine specializate, tabla tip tigla (Lindab)este de la 4, 5 la 7 euro/metru, e clar pretul, nu e problema, dar burlanele, jgheaburile, streasina, coturile, etc, a caror preturi nimeni nu le ia in calcul (pentru ca sunt accesorii), fac de 2 ori cat tabla! Asta e problema mea:daca baza cheltuielilor sunt de fapt accesoriile(sistemul pluvial), de ce nimeni nu specifica ca 1m de burlan este 250.000 lei (vechi)? Nu cumva exista pe undeva mai ieftin si n-am gasit eu? Dar daca iau sistemul pluvial din PVC? e mai ieftin? Problema este ca am depasit... bugetul nestiind ca aceste accesorii pot fi atat de scumpe! Multumesc pentru raspuns!

| rey a răspuns:

Pai vrei acoperis pentru vreo nava spatiala?
Nu e bine cu ţiglă, pluvial de la ceva depozit de mat. de construcţii de prin zonă. Acum lucrez la o construcţie, doar de pluvial nu ştiu nimic încă, până întreb tu poate ai început de acoperit.
Dacă vrei să cumperi de pe net, nu mai se adaugă un 0 la total pentru transport?
Sa ne spui cum ai rezolvat, eu zic sa vizitezi niste magazine si sa pui ţiglă dacă e posibil şi grăbiţi-vă că nu e mult până vine frigul.
Good Luck.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cite inteleg, de gasit, gasiti dar nu va avantajaza pretul ...Este adevarat accesoriile costa enorm. Ce se poate face pentru a va usura nota de plata?
Sint ateliere care dispun de utilaje speciale si care va pot face la comanda ce accesorii doriti. Ei va fac din tabla plana la culoarea dorita. Asa va " scoate " mult mai ieftin si veti cumpara doar ce este imposibil de facut la un atelier. Aveti grija ca multi meseriasi care vin cu materialele asa procedeaza. In Bucuresti cunosc un atelier...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incercati la Dialust au preturi bune si calitatea de asemenea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din galati

| phidas a răspuns:

Ai incercat la BricoStore