| UserName450 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati. Parintii mei se intorc de la 6 de la munca si imi verifica toata geaca, ca am venit de la scoala, ca ne-a anuntat ca azi (sambata asta facem scoala). Azi mi s-a stricat fermoarul de la geaca, pur si simplu nu se inchide corect. Si am venit pe frig...Dar am rezistat. Ce sa fac? Ca mama ma bate, dar tata spune "Da-o naibii de geaca, o reparam noi".
1. Ce sa fac sa repar fermoarul?
2. Ce are mama de ma cearta in acel hal?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama ta e o proasta deluzionala, tatal tau are dreptate, ar trebui sa faca un divort si tu sa te muti cu tatal tau.

| Bota_Valentin_1991 a răspuns:

Mama ta este mai impulsiba si are probabil un comportament mai agresiv fata de tine, in plus imi place raspunsul tatalui tau ""Da-o naibii de geaca, o reparam noi". este cel mai intelept rapsuns, un fermoar rupt nu este un capat de lume.dar asta este sunt parintii tai si trebuie sa-i respecti indiferent de ce iti spun.

| dolceromania a răspuns (pentru Bota_Valentin_1991):

Pai și faptul ca-l bate?

| Bota_Valentin_1991 a răspuns (pentru dolceromania):

Sa stii ca toti copii au luat putina bataie la viata lor, ba o palma la fund, ba o nuielusa, nu cred eu ca il bate mama lui asa de tare pentru un fermoar gen sa-i sparga capul sa-l invineteasca nu are cum.Dar copiii din ziua de azi nu stiu cum era inainte, pe noi si la scoala ne trageau de urechi si perciuni si parca nu ne vaitam ca acum sa face ditamai tamtamul daca profa l-a luat de par pe colegul care nu sta cuminte in banca.Eu nu zic ca nu exista parinti psihopati la fel si profesori si oameni, dar nu cred ca in cazul lui s-ar ajunge asa departe de la un fermoar.

| Kalone a răspuns:

Daca tatal tau nu te,, cearta'' incearca sa vorbesti cu el, inainte sa vada mama ta, si poate pana verifica mama ta, tatal tau iti repara fermoarul.

| Giorgian2001 a răspuns:

Îți trebuie un patent sa strângi puțin fermoarul și sa reparat.Și problema cu mama trebuie vorbit cu ea.