| anonim_4396 a întrebat:

Va salut. Mi-am achizitionat un intrerupator cu WIFI (vedeți in video din link). Am in sufragerie o lampa cu doua neoane de tip LED și când am montat acest intrerupator am observat ca rămâne aprins (de parca neoanelor aveau baterii descărcate) mai mult stins și când închizi și când pornești intrerupatorul rămâne aprins. Ce Becuri îmi trebuie pentru a merge perfect? In perete am doar doua fire pentru un canal. Ca sa înțelegeți mai bine despre ce este vorba, puteți urmări acest clip dedicat acestui probleme https://youtu.be/l1V-5XfRpBc

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu am inteles nimic. Ramane aprins mai mult stins bla, bla, bla!

| Saveluc a răspuns:

Am revenit. am făcut legăturile la Intrerupatorul WIFI așa cum urmează.
Galben/Verde la Nin
Roșu la Lin
Albastru la Lout. Iar la Neon Firul Galben/Verde Am legat la Roșu (niciun rezultat) Am legat la Albastru (niciun rezultat) Am masurat Firul Galben/Verde de la un cap la altul adică de la intrerupator la bec. surpriza? Nu are continuitate. undeva cred ca este intrerupt pe traseu. In cazul asta sunt legat de maini nu mai știu ce sa fac.