| alingam a întrebat:

Va salut! Vreau sa imi construiesc o casa si trebuie sa ma racordez la electricitate iar cel mai aproape stalp este la circa 40 de m distanta. Are cineva idee cat ma poate costa toata treaba asta? Multumesc

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Citeste in articolul de mai jos si uita-te si mai jos la comentarii:
http://www.viata-libera.ro/economie/67812-bransament-individual-electrica
Mai trebuie sa tii cont ca asta era prin 2015 si au mai crescut tarifele si mai este si distanta de 40 metri pe care trebuie sa o faca un specialist agreat de electrica si care fiind particular cere cat vrea el. Mai ai nevoie si de un stalp care costa mult.

1 răspuns:
| lonewulf a răspuns:

Cam 1000 de euro pentru monofazat. More or less. Depinde acum, daca ce trece pe stalp e la 220 V sau alta tensiune. Daca trebuie sa tragi de la transformator (adica pe stalpi ai tensiune >220V)...40 de metri aia se pot transforma in km. Prima data intereseaza-te ce tensiune e pe stalpi.