| Marikari a întrebat:

Vine primavara si imi doresc sa plantez niste flori in gradina din fata scarii unde locuiesc, problema este ca nu stiu cand as putea sa le plantez in ce timp si ce fel de flori... cu bulb sau doar seminte?

Răspuns Câştigător
| mioara a răspuns:

Www.gradinamea.ro

7 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Intra pe www.gradinabakker.ro acolo ai ce alege

| anad a răspuns:

Intreaba la florarie sau in piata de unde le cumperi si vei afla tot ce te intereseaza.De obicei vanzatorii sunt foarte binevoitori si iti dau tot felul de informatii si indicatii despre produsul respectiv.

| sasa_9207 a răspuns:

Timpu este favorabil cam prin timpu acesta sitrebuie bulb nu seminte astai asa cum fac eu! succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flori si nu numai se planteaza primavara de regula cele cu bulbi iar toamna cele cu seminte Toate florile sunt frumoase conteaza modul cum le sadesti si locul in care le pui

| Marikari explică:

hee hee avatarul tau eu il folosesc ca desktop, frumos happy
mersi

| viorica_6720 a răspuns:

Depinde ce sortiment de flori plantezi pentru anotimpul lor, dar, totusi, daca sint bine plantate, nu conteaza cind le plantezi, doar nu le vei planta iarna.