| xyz12309 a întrebat:

Voi de unde v-ati cumparat mobila si sunteti multumiti/nemultumiti?(fie magazin fizic(Bucuresti) fie online) ma intereseaza un raport calitate pret cat mai ok, iau in calcul atat mobila din PAL cat si din lemn masiv...

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

IKEA. Plus o firmă din România, la comandă, o mobilă din lemn super. Din păcate, asta era acum vreo cel puțin 20 de ani și nu mai știu nimic despre ei.
De la Jysk am luat o singură dată un birou pentru copil (a vrut ea musai modelul ăla de la ei). M-am lămurit despre calitatea lor când împingând cu degetul un cep semiîngropat pentru îmbinearea a două elemente, a trecut pur și simplu prin fundul găurii din PAL și a străpuns „furnirul" (de plastic) de pe partea opusă. Pe bune?!? Doar nu sunt Hercule, nici Iron Man etc.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

IKEA pare sa fie un furnizor bun.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Mai cumpar unele de la JYSK - dar, atentie - fie iei gama de baza si nu ai mari pretentii, fie vinezi promotii la gamele PLUS/GOLD/PLATINUM care sunt uneori reduse cu 40-60%.

| Panamax a răspuns:

Doar pe comanda.
Ce este in comert are dimensiuni fixe, esti limitat in alegeri, iar calitatea lasa mult de dorit.