| Girly97 a întrebat:

Vom avea în curte o piscină. Este posibil să o strice câinele? Este blând și prietenos, mai ales că are 10 ani însă niciodată nu a distrus obiecte, chiar dacă uneori se plictisește. Pare manierat.

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Este putin probabil sa o strice, mai ales daca ii cumperi si lui o jucarie. Sau macar o sticla de plastic.

| relian a răspuns:

Adica vrei sa spui ca vei avea o chestie de plastic umpluta cu apa, ceva gen o cada mai mare cu apa in ea laughing
Piscina este din beton, nu o strica nici vaca daca ar intra.
Dar na, daca si la o galeata spui piscina, e bun si asa rau laughing

| Brizbriz a răspuns:

Da, cainii ataca piscinele, se simt amenintati pentru ca piscinele sunt mai... **COOL** decat eihee hee

nu am auzit niciodata de un caine sa atace o piscina, NICIODATA
dar, presupun ca orice e "posibil"

| blackann a răspuns:

Cumpara-ti si vei vedea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu avem de unde sa stim cum se va comporta cainele tau.
Este un risc pe care fie ti-l asumi, fie il legi/supraveghezi/izolezi, fie iti izolezi piscina cu un gard improvizat/prelata/etc.
Nu ai mentionat nici despre ce piscina este vorba.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Ce piscină e? De-aia deasupra solului? Ce te temi că va face câinele? Te temi că se pishe în/pe ea, sau că se bagă în apă?

| IarsiIar a răspuns:

Cainele va intra in apa sa se racoreasca.
Daca e din plastic e posibil sa o agate cu ghearele si sa o rupa.
Dar in conditiile astea de seceta si restictionare a apei voi va permiteti piscina in curte?