| Andrei0245 a întrebat:

Vreau sa aflu câți m cub de ciment intra la 38 m lungime, înălțime 0, 60 cm, lățime 0, 50 cm?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Latime 0,50 cm? Dar ce torni, alee pentru pisică?
Se toarna beton(pietris, nisip, ciment, apa). Cimentul este doar liantul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si ti-e greu sa inmultewsti 3 grupuri de cifre? Matematica de clasa a III-a? 38 X 0, 6 X 0, 5 =
Mai poti face si in altfel 38 cu 0, 5 latime = 19 metri si ai aflat suprafata. Cu 0, 6 inaltime cat iti da?

| Andrei0245 explică (pentru Salontanul):

Am făcut Și eu lucrul asta dar am crezut ca nu e bine

| PainTech a răspuns:

60 de centimetri si 50 de centimetri presupun ca ai vrut sa spui.
11.4 metri cub.