| SERIALS a întrebat:

Vreau sa fac un sondaj ca sa descopar cat platesc pe facturi chiriasii pe luna si pe an. Ce intrebari as putea pune ca sa descopar rezultatul?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nici un sondaj, trebuie sa intri la cateva blocuri pe casa scarii si sa te uiti la avizier, ca-s afisate listele cu plata intretinerii, pe fiecare apartament, cu numar de persoane si de camere.
Uneori la avizier vezi afisate listele cu intretinerea chiar pe ultimile 2-3 luni, iar printr-o aproximare poti deduce cat a platit pe intreg anul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa ii intrebi cat e varsa la aprozar sau cat platesc pe facturi... grea alegere.