| RaresHS a întrebat:

Vreau sa imi modific camera in care dorm si as vrea un program pe pc in care pot sa imi transcriu dimensiunile fiecarui obiect din camera si sa il mut dupa cum vreau ca sa vad cum ar veni. Program 2D de preferat. Daca credeti ca ma puteti ajuta si nu intelegeti foarte bine intrebarea spuneti big grin
Dau funda singurului care imi gasescte un program pentru asta!

Răspuns Câştigător
| Surtulecs a răspuns:

Buna! Poti folosi macromedia flash. Are foarte multe optiuni, incepand de la animatie flash pana la transpunerea, crearea si modificarea tridimensionala a diverselor obiecte, fie create fie luate de undeva. Poti face si 2 D. Tutoriale sunt foarte multe in limba engleza pe internet (Youtube). Este gratis de luat.

Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Eu folosesc pentru asta Corel Draw. E foarte usor de folosit, daca ai habar un pic (daca nu, din Help se poate invata foarte usor), din doua clickuri obtii ce vrei.

| Sn4k3 a răspuns:

Https://roomstyler.com/3dplanner, e online si e destul de bun.

| Norbi007 a răspuns:

Poti incerca Alice, Autocad, Sketchup.