| zilog a întrebat:

Vreau să imi pun căpșuni in curte și nu mă pricep caut un specialisT! De unde să cumpăr răsaduri pentru căpșuni!?
Vreau un link dar vreau șî documentatie
Adica explicatii care sunt căpșunile pe care le avea bunica pe care nu trebuia să le ude nimeni, ci creșteau singure de la an la an așa în curte.
Am nevoie de niște căpșuni care să le pot pune în câmp deschis unde nu o să se ducă nimeni să care apă pănă acolo să le ude.

MULȚUMESC

1 răspuns:
| Alinailies a răspuns:

Pe Facebook sunt cateva grupuri de "capsunari".
Ei comercializeaza diverse soiuri intre 0.80 si 1 lei stolonul si te ajuta si cu sfaturi.
Eu am invatat cate ceva de la acesti oameni deoarece au fost draguti si mi-au raspuns la intrebari.