| Angelica_Vanatoru_1952 a întrebat:

Vreau sa izolez casa exterior cu poliester de 10. Suprafata 300mp si sa dau cu praf de piatra. Cat ma costa : materialele si cat costa manopera pentru fiecare in parte : izolarea si datul cu praf de piatra. Daca praful de piatra se poate colora?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cumperi direct tencuiala decorativa colorata. Praful de piatra nu se mai foloseste de mult timp la fatade. Nu pot spune un pret exact.

| DanielaAncuta a răspuns:

Materialul se numeste polistiren, (nu poliester care este cu totul si cu totul altceva) recomandat este EPS 80 cu grosimea de 10 cm. Gasiti pe site la Adeplast un calculator care va indica exact materialele care sunt necesare si cantitatile http://www.adeplast.ro/sisteme-adeplast/Termosisteme-cu-polistiren. Introduceti suprafata de 300 mp si vedeti exact care sunt cantitatile de materiale