| Davidovski a întrebat:

X a bagat o bancnota de 10 lei in apa apoi a dat-o cu calcatorul si s-a strans. Ce pot face sa o refac la loc? Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nimic. E din plastic si o data stransa, adio.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Banca Nationala o poate schimba in centrele mari.
Sucursalele BNR care schimbă bancnotele

BNR sucursala Municipiului Bucureşti - strada Lipscani nr. 16, sector 3;

BNR sucursala Cluj - Cluj Napoca, strada Piaţa Unirii, nr. 7;

BNR sucursala Iaşi - Iaşi, B-dul Ştefan cel Mare şi Sfânt, nr. 17;

BNR sucursala Timiş - Timişoara, B-dul I.C. Brătianu nr. 1.

| FoundYouLover a răspuns:

Cum adica s- strans? In ce sens? Adica s-a micsorat dimensiunea bancnotei sau s-a strans cu sensul ca s-a rulat bancnota/s-a facut sul? Ca daca s-a micsorat nu ai ce face, dar daca s-a facut sul incearca sa o indoi in partea cealalta ca sa se faca dreapta.

| cristi202 a răspuns (pentru FoundYouLover):

Bancnotele romanesti sunt din plastic, si, fiind folie, la caldura se stringe, se micsoreaza, inainte de a se topi.

| FoundYouLover a răspuns (pentru cristi202):

In cazul asta inseamna ca nu mai poate fi refacuta.

| cristi202 a răspuns (pentru FoundYouLover):

Asa este, e dusa.

| Anonima6789777 a răspuns:

Nu poti face nimic. Asteapta urmatoarea alocatie laughing)

| Davidovski explică (pentru Anonima6789777):

Nu sunt banii mei, hahahahaha. straight face

| ShisuiUCH a răspuns:

O poti duce la banca, daca codul de pe ea este vizibil iti schimba banul

| ScoTtSs a răspuns:

Dacă ai putea sa lași și un link aici cu o poza a bancotei pentru a vedea mai bine și poate se va găsi o soluție. Zic eu...