| irinaursu a întrebat:

Am o fetita de 8 ani ce a fost diagnosticată la naştere cu Sindrom Plurimalformativ, Sindrom Floppy, retard psihomotor sever cu nedezvoltarea limbajului, incontinenţă sfincteriană, palatoschizis. A fost supusă mai multor intervenţii chirurgicale fiind necesară o altă intervenţie chirurgicală pentru îmbunătăţirea stării de sănătate. Situaţia materială a familiei este precară in momentul de fata si mai sunt necesari 2800 lei pana pe data de 10 septembrie 2011 cand e programata o noua interventie. Ajutorul vostru ar conta in a face posibila interventia, timpul fiind foarte scurt. Contul in care se pot vira banii este deschis la BRD: RO29BRDE340SV40782203400. Va multumesc foarte mult.

Răspuns Câştigător
| DeutzZa96 a răspuns:

Buna sunt madalina(13) ani m-a impresionat cazul tau dar voi incerca pe 5 sa iti trim bani funda?

| Tcm1721 a răspuns (pentru DeutzZa96):

Esti putin spus nesimtita... tare sunt curioasa daca ai bani macar sa iti cumperi prezervative si anticonceptionale... si dupa ce te-a "impresionat" cazul mai vrei si funda.

112 răspunsuri:
| GeorgiiA a răspuns:

Cati idioti exista in ziua de azi... daca ar fi si ei ca saracii copii nu le.ar maii arde de ras.idioti ce poti sa le zici imi pare nespus de rau pentru copilasul tau sper sa se faca binesad

| BRG a răspuns:

Cerșetorilor, ne face-ți de rîs peste tot.Sindromul floppy, nu cumva e arsă memoria?

| ioanionel a răspuns (pentru BRG):

Cred ca tu ai probleme mari, cu perifericile, daca nu te durea mana sa dai o cautare pe google nu mai spuneai tampeni aici! http://www.desprestiri.ro/......-discovery iata ca acea afectiune exista!

| Alexandra_Alexa_1988 a răspuns (pentru BRG):

Inclutule,chiar exista Sindromul Floppy.Se mai numeste si Floppy Baby Syndrome - o afectiune congenitala miopatie care determina bebelusii care urmeaza sa fie nascut fara capacitatea de a utiliza corect muschii lor.Mai informeaza-te si tu pe net.

| VladimirPutin a răspuns:

Nu dați bani daca nu stiți siguri ca sunt adevarate cazuri ca acestea

| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Ori ce lucru se intoarce; iar daca minte pentru. a face bani unsor cine stie ce se poate intampla si chiar se poate imbonlavi el de o anumita boala. Sunt foarte multe familii cu un venit modest dar pentru tratamentrul sau operatia unui copil cu handicap necesita foarte multi bani si foarta multa atentie. Pentru ca aici toata lumea stie ca in Romania daca nu magi mana in buzunar sa ii mai dai si la doctor... nu stii ce se va intampla. Sau iti poate spune ca nu are materiale si sa trebuiasca sa cumperi tu tot[ de la bisturiu la ce iti mai trebuie].
Iar in stainatate costa si drumul si acolo costa ceva o operatie; dar macar ai speranta ca sunt mai bine dotati iar doctorii sunt buni. Plus de asta necesita si trantament si hrana ta si a lui in spital.
Parintii pentru copii sunt instare sa faca ori ce in ori ce circumstanta, deci nici un parinte care isi iubeste copilul si care are inimina nu il lasa la greu. Face ori ce, chiar si sa se umileasca cersind, doar ca sa isi vada copilul ok.
Ma rog. am invatat ca aici nu este vorba numai de funde desii multi cred acest lucru.

| itisnothingbutsomefeelings a răspuns (pentru VaniLLaDeeJay):

Genial raspunsu'. Stima. Iulia

| Vokii a răspuns:

Stii doar ca Madalina75 asta nu-ti va trimite nu? happy

| zuzapitika a răspuns:

Nu cred ca Irina mintestraight face Mai ales sa zica ca are propiul copil acest sindromstraight faceCu aceste boli nu este de gluma... Stiu cum este cu bolile mintale pentru ca am cunoscut multe cazuri.Sindromul Floppy Baby inseamna o afectiune congenitala miopatie care determina bebelusii care urmeaza sa fie nascut fara capacitatea de a utiliza corect muschii lor.

| KaTy20 a răspuns (pentru zuzapitika):

straight faceai cea mai mare dreptatewinking

| DomGoe a răspuns:

Dovada?

| MISSROMANIA1 a răspuns:

Auzi irina dar de unde stim ca nu ne minti si faci asta doar ca sa primesti tu banii?:S:S si sa intre lejer in contul tau.nu ai postat dovada nu ai postat nimic.straight face

| deuceD a răspuns:

Sti ca la 13 ani ea trimite bani, a impresionat-o cazul da mai cere si funda! cata prostie!

| DouaPuncteD a răspuns (pentru deuceD):

Cata dreptate ai...

| adrii22 a răspuns (pentru deuceD):

Corect...of of...

| Your5angel a răspuns:

Vă ajut cu cel puţin 1.000 de lei! îmi pare destul de rău pentru copilul vostru dar cred că vă voi uşura treaba un pic! mersi! îmi place să ajut oamenii cu necazuri! vreau să vă spun că sunt şefă la o firmă cu haine! şi asta mi-a adus o vilă, maşină proprie şi bani desigur! trebuie salvată viaţa acestui copilaş!winking

| itisnothingbutsomefeelings a răspuns (pentru Your5angel):

Cum poti glumii, pe un astfel de subiect? Imi e, realmente, mila de persoanele care te inconjoara. O zi cat mai placuta, cu speranta ca poate realizezi care a fost problema, Iulia.

| Your5angel a răspuns (pentru itisnothingbutsomefeelings):

Si de ce crezi asa? ti-am spus ca nu mi-e jale de 1.000 de lei! un copil trebuie salvat de asa boala!

| itisnothingbutsomefeelings a răspuns (pentru Your5angel):

Buna, da, ai dreptate insa ai putea face publia si o chitanta pentru banii aceia? In astfel de cazuri se ofera chitanta pentru orice donatie. As' fi tare curioasa sa vad daca chiar ai donat.happy O zi cat mia placuta, Iulia.

| anka89 a răspuns:

Deci numai idioti care nu inteleg problemele acelor familii care trec prin asa ceva.pacat ca nu mai exista respect si fetelor va spun sa va fie rusine cu un asa comportament sa va mai educati si dupa aia intrati sa cititi aicicrying

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Dovada?

| smile20000 a răspuns:

Saraca fata crying

| Nicky06 a răspuns:

Sunt sigura ca e o minciuna! N-are dovada, poze, ceva, nimic n-are.Nu-mi vine sa cred ca voi credeti in aceasta chestie...Adica sindromul floppy... ce mai e si asta?

Răspuns utilizator avertizat
| Alex10Rujan a răspuns:

Ba noobi mai sunteti ma poate irinaursu(cea care a trimis intrebare) poate minti daca nu vedeti acea fetita nu stiti daca e bine sau nu eu in locul vostru sa dau bani i-as spune unde sta sa vad daca chiar are probleme...

| 1fluturas a răspuns:

Daca ai dovezi pentru caz, poti sa ceri ajutor aici http://forum.desprecopii.com/....../forum.asp sa fie ceva organizat de oameni care au mai facut asta. Succes si sanatate la copila.

| aclean a răspuns:

Am un prieten cu sindromul CD-ROM. Saracu. incearca tratamentul cu dischete. Ar trebui sa mearga...

| 3mY20002121 a răspuns (pentru aclean):

Desi esti nub.nu e de glumit cu asa ceva dar ai dat un coment laughing))bravo tie

| werewolfbruno a răspuns (pentru 3mY20002121):

Boulica nu se sc nub ci noob noob-ule(si inseamna jucator prost noob-ulr) laughing

| ioanionel a răspuns (pentru aclean):

Uite aici un link sa te mai luminezi si tu! Daca taceai filozof ramaneai! http://www.desprestiri.ro/......-discovery

| kbej a răspuns (pentru aclean):

Esti nesimtit!

| kbej a răspuns (pentru aclean):

Tu nu ai inima! Nesimtitule!sad

| XHHHX a răspuns (pentru aclean):

Iti bati joc

| Tania8022 a răspuns:

Scuze dar imi explica si mie cineva ce e aia sindromul floopy dar va rog pe romana

| ReviRocsy a răspuns:

Oooo doamne... cunosc pe cineva la fel, am raspuns tarziu dar va rog sa imi comunicati daca fetita s-a facut bine

| Nymphetamine a răspuns:

@Cezzyxx,poate o sa trimita.Iti e ciuda ca nu ai primit tu fundita?

| Just4Joker a răspuns:

Salut!
Stiu prin ce trece, eu am sindromul CD-ROM.

| ioanionel a răspuns:

Ma coteti contacta pe privat pentru detalii am un ong poate va pot ajuta.
Si de ce nu deschideti un cont la Banca Transilvania, sincer mie personal nu imi convine sa mai donez si BRD-ului acel comision de depunere fie el cat de mic.

| Denysa2012 a răspuns:

Vai imi pare rau succes

| 3mY20002121 a răspuns:

Ba voi unteti idiot? voi nu intelegetiprin ce trece acceasta familie?sad
Ba idoti ca voi umple lumea.nUU PRICEPETI PRIN CE CHINURI TRECE BIATA FATA?sad daca ati fi in locul ei ce ati face ma?

| WiGGy a răspuns:

Sindromul floppy laughing
nu e si sindromul dvd?

| Evolution a răspuns (pentru WiGGy):

rolling on the floor Îl vezi mâine pe un băiat cu sindromul dvd laughing

| ramitzu a răspuns (pentru WiGGy):

Atat stii tu sa faci cand vezi ca un copil s-a nascut cu asa o problema? Sa multumesti ca esti sanatos si sa te ajute Dumnezeu sa te maturizezi ca esti prea copil.

| Anemona102 a răspuns (pentru WiGGy):

Mai taci wiggy saracul copil si nu mai rade atata de ea daca erai tu in locul ei nu iti mai era aminte de ras tu stii cat ar da aceasta fetita sa rada? Da vor aceea noi suntem romani nu ne pasa de nimeni...

| Éηεяgý a răspuns (pentru WiGGy):

Vai de capu' tau!

| Deedeek a răspuns (pentru WiGGy):

Esti cretinhappy

| ioanionel a răspuns (pentru WiGGy):

Ce usor e sa iti bati joc, puteai sa dai o cautare pe google si gaseai! Daca nu poti face un bine barem abtine-te sa faci un rau!

| ๓єlเเ a răspuns (pentru WiGGy):

Mdalaughing)

| Axz_axn_1978 a răspuns (pentru WiGGy):

Http://emedicine.medscape.com/article/1212978-overview
sa iti fie rusine pentru idiotenia ta, magarule

| kbej a răspuns (pentru WiGGy):

Ce prost esti!

| kbej a răspuns (pentru Deedeek):

Da! Asa cred si eu!

| PotatoMustDie a răspuns (pentru WiGGy):

Tu stii cat de fraier demonstrezi ca esti prin raspunsul tau?

| Delicios a răspuns (pentru WiGGy):

Chestia asta cu fetitzza e un Fail voi nu vedeti>> Asa zic si eu : Am sindromul Pc'uluilaughing) Prea mult TPUlaughing

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Nushh de ce dar nu te cred!
Daca este adevarat imipare tare rau dar...

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

O sa incerc

| Doctorfishadi a răspuns:

Bafta!