| Dan a întrebat:

Ati auzit povestea Claudiei? Claudia are 24 de ani si este studenta in ultimul an la Facultatea de Medicina din cadrul Universitatii de Medicina si Farmacie Craiova. Visul ei este sa devina doctor pentru a-i putea ajuta pe cei aflati in suferinta. Din luna februarie 2009, cand a fost diagnosticata cu o boala maligna a ganglionilor limfatici un tip rar de limfom, ea ne-a dat tuturor o lectie de demintate. Acum viata ei depinde si de noi. Putem face ceva sa-i readucem zambetul pe buze si bucuria de a trai. In acest moment Claudia are nevoie de noi toti, cei care o cunosc si tin la ea, sau cei care nu o cunosc, dar vor sa faca un lucru nobil, oferindu-i posibilitatea sa-si urmeze vocatia de a fi mereu aproape de oameni, intelegandu-i si alinandu-le suferinta.

http://www.claudia-chelan.eu/index.php

Răspuns Câştigător
| stetoscop a răspuns:

Claudia sigur va ajunge doctor!
Eu iti multumesc ca o ajuti, inseamna mult pentru ea. Ai un suflet mare. O voi ajuta si eu, financiar. Cunosc prea bine situatia ei, dupa 6 ani de nervi intinsi la maxim, 100 de examene, iar cand ajungi sa ti finalizezi studiile, sa respiri altfel si sa zici "am facut o si pe asta, insfarsit sunt medic, incep viata pe care mi am dorit o, voi fii cel mai bun medic, POC!"o incercare", prefer s o numesc asa! Claudia se va face bine! happy Am incredere

34 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Cu siguranta este nevoie de bani...(nu am intrat inca pe site)e trist cand viata unei persoane depinde de niste bani...de ce oare acei oameni cu bani...nu aud, nu vad...eu ma simt neputincioasa... Dumnezeu sa o ajute...si sa crute viata tinerei! sad

| smaranta a răspuns:

Eu nu pot decat sa ma rog pentru ea si sa fiu cu sufletul alaturi de ea, dar sunt convinsa ca Bunul Dumnezeu o va face bine si va putea sa ajute la randul ei pe cei aflati in suferinta.Mult curaj Claudia!

| Dan explică:

Alice, intra pe site si vezi cum poti sa o ajuti.Multumesc.

| emy a răspuns:

Ce sa zic? Eu, din pacate, nu pot sa o ajut, fiind dependenta, din punct de vedere financiar, de familia mea, care nu prea are bani. Dar sa speram, si eu sunt convinsa ca Dumnezeu o va ajuta pe aceasta fata atat de buna(caci trebuie sa ai un suflet extraordinar de bun ca sa-ti doresti sa-ti ajuti semenii) sa se faca bine.Si pe tine te apreciez, pentru ca esti un om bun, sensibil la suferintele celor din jurul tau.Imi dau seama de asta din faptul ca ai apelat la noi, pentru a ajuta un om incercat de viata.Sa nu te schimbi, orice ar fi!

| jenny a răspuns:

Sigur merita ajutata.Ar trebui sa se faca donari si prin sms s-ar aduna mai multi bani 2, 5, 10 euro. Daca sunteti din oras cu ea vorbiti sa mearga la o companie de telefonie. Multa lume e ocupata sau pre comoda sa mearga pana la banca. Dumnezeu sa o ajute sa se faca sanatoasa.

| BabyRosse a răspuns:

Saracuta! Cum pot sa o ajut?

| SelenaDesire a răspuns:

Uau, e impresionant.

Dar din pacate nu am destule date, sa o pot ajuta cumva. Imi pare sincer rau, sper ca cei care o pot ajuta, sa o faca cat mai repede, pentru ca ea merita.

cami
| cami a răspuns:

Am ramas impresionata ( de unde e? ) Chiar la mine in scoala, sunt afise cu ea. "Salvati-i viata Claudiei ", sunt sigura, chiar de ea este vorba.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Imi pare sincer rau de ea, as vrea tare mult sa o ajut sad

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Multa sanatate! sper sa treaca peste asta!

| MisterKat a răspuns:

Multa Sanatate! Claudia are in mod sigur nevoie de noi, de oameni obisnuiti care sa o ajute...

| Giuly_3112 a răspuns:

As vrea sa o ajut finaciar dar nici noi in casa n-avem nici un ban am ajus sa ne bucuram ca avem 10 lei in toata casa laughing o sa ma rog pentru ea sad

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Credinta in Dumnezeu ne ajuta cel mai mult cand suntem la greu si nu numai.In fiecare seara ma rog pentru. bolnavii din intreaga lume. Sper ca Dumnezeu sa o ajute sa se vindece si sa ii aline suferinta.Sa se realizeze si sa ajunga mare doctor savindece la randul ei.Ma voi ruga pentru sufletul tau! Iti doresc tot binele din lume!

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Biata de ea, ce putem sa-i facem, cum putem s-o ajutam?

| kamikaze a răspuns:

Pe linga intrebarea ta mai sunt multe altele si nu prea stiu pe cine sa ajut zi-mi tu si poate intru pe site-ul Claudiei

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sa incercam fiecare in functie de posibitati sa o ajutam pe Claudia, putin cu putin se face mult, iar cei cu posibilitati sa nu stea pe ganduri...

| SelenaGomez_1698 a răspuns:

Eu iti multumesc ca o ajuti, inseamna mult pentru ea. Ai un suflet mare. O voi ajuta si eu, financiar. Cunosc prea bine situatia ei, dupa 6 ani de nervi intinsi la maxim, 100 de examene, iar cand ajungi sa ti finalizezi studiile, sa respiri altfel si sa zici "am facut o si pe asta, insfarsit sunt medic, incep viata pe care mi am dorit o, voi fii cel mai bun medic, POC!"o incercare", prefer s o numesc asa! Claudia se va face bine! happy Am incredere

| marrr a răspuns:

Diriginta mea a fost si diriginta Claudiei.

| Adina_4189 a răspuns:

Buna! M-am uitat pe site, povestea ei e impresionanta. Eu am 17 ani, sunt din Salaj si nu cred ca pot trimite o suma pe care eu mi-o permit prin banca, poate daca vorbesc in liceul meu, cu ajutorul colegiilor si cu ajutorul unui profesor sa strangem o suma si sa o trimitem. Pana cand se pot trimite bani?

| AIRIUS a răspuns:

Cine nu are posibilitate financiara,o poate face si prin rugaciune,si cred ca e cea mai importanta!
ii poti fii alaturi unui om bolnav si cu un gand bun,o gandire pozitiva,un zambet,cred ca in momentele acelea de lupta,lucrurile astea sunt binevenite!
claudia, Dumnezeu sa ti dea sanatate, sa fii puternica si sa crezi in fortele tale trebuie sa invingi boala!

| ioanionel a răspuns:

Am incercat sa intru pe site si nu mergea, sper sa fie o problema temorara, o sa revin!

| tiriboxi a răspuns:

Buna vreau sa o pot ajuta dar cum putem lua legatura, singura posibilitate este sa-mi scrieti la tiriboxi@gmail.com are sanse sa invingem aceasta problema cu care viitoarea doctorita se confrunta multa sanatate astept o veste urgent din partea ei sa putem face ceva cu acest necaz nimicind-ul avem cu ce

| nycole a răspuns:

Vesti bune despre Claudia:http://www.adevarul.ro/......60688.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca aveam bani GEN BECALI o ajutam 100% si nu vorbesc prostii.stii daca faci bine gasesti bine asa mi-a zis un bunic acum mult timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cum o pot ajuta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii cati oameni in cazul ei supravietuiesc? 0. Statisticile realizate de medicii oncologi o arata. In lupta oamenii mai si mor, iar viata este o lupta.

O sa incerc saptamana viitoare sa ajung pe la banca sau vorbesc cu parintii mei.
Sanatate tuturor!

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, deja Claudia este menita de sus sa ajunga doctor, degeaba nu a reusit ea sa sjunga aici. O voi pomeni in rugaciunile mele si pe ea, ca bunul Dumnezeu sa duca planul Lui la indepinire cu ea de a ajunge doctor, sa salveze vietile oamenilor! Cu Medicul Suprem Dumnezeu tot inainte!

| Mădălllinna a răspuns:

Credinta si speranta! happy

| GrayGaby a răspuns:

happytoti avem nevoie de niste "dinero" ca sa ne facem studiile happy acum suntem gen avem nevoie de nu stiu ce ca sufer de bla bla bla happy i se dau $$ si dupa cand o fi mare medic si vine unu cu probleme si sarac daca nu i baga hartia de 50 lei pe putin il da pe usa afara happy nu am nimic cu nimeni doamne fereste dar e prea de tot