| Dan a întrebat:

Ati donat un 1 Euro pentru romanii din regiunile unde au fost afectati de inundatii (Moldova)? Rog pe aceasta cale ca TPU.ro sa deschida un cont bancar pentru a face donatii, sa venim in sprijinul romanilor din zona Moldovei (Iasi, Bacau, Peatra Neamt, Suceava). Va multumesc.

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Initiativa ta este buna, vom vedea daca si de pe site-ul nostru, se vor putea sprijini familiile sinistratilor.
Daca Administratia TPU nu va putea sa organizeze o asemenea colecta, atunci este necesar sa accesezi site-ul Crucii Rosii, care mereu a fost activa si a dat o mana de ajutor celor in nevoie.
Suntem cu sufletul alaturi de cei sinistrati si sa ne rugam Bunului Dumnezeu ca, sa le aduca odihna vesnica celor ce si-au pierdut viata in imprejurarile triste cauzate de inundatii, iar pentru familiile indoliate, condoleante si Dumnezeu sa-i intareasca, pentru a putea sa-i cinsteasca si sa-i pomeneasca pe cei care au ajuns la ceruri.

85 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

@anonime - tu ai raspuns pe sintagma: daca altii sunt asa, atunci de ce sa nu fiu si eu? Mie nu mi-ar fi rusine sa cer unui popor intreg atunci cand am constiinta impacata si cer o suma infima pentru ajutorarea aproapelui, sau la tine totul e pe interes? Daca taceai, filosof ramaneai, moralistu' lui peste!

| Dan explică:

Multumesc Raluca si Mariana pentru gestul vostru pe care l-ati dat! Sper ca multi romani vor fi solidari cu cei care au nevoie de ajutor, mai ales din regiunile afectate de inundatiile din ultima vreme (Iasi, Bacau, Peatra Neamt, Suceava).

Răspuns utilizator avertizat
| lifeistough a răspuns:

Dupa ce ca statul ne ia 25 la suta din salarii si 16% din dobanda pe care o primim la banci sa mai donam si un euro?! Un euro azi un euro maine uite asa se duc banii romanilor!

| AvalohAlyn a răspuns:

Si eu propun sa donam macar 1 euro daca nu haine, obiecte, jucarii de ce nu? Orice ajutor conteaza.

| Maria46854213 a răspuns:

Nimeni nu imi poate garanta ca banii ajung acolo deci nu

| baby2594 a răspuns:

Da, as donabatting eyelashes

| Elena1234456 a răspuns:

As dona, am suflet! Acum chiar caut o campanie prin sms, cine stie big grin.

| Luori a răspuns:

Este dezastru ce se intampla in Moldova. Acum ar trebui sa dam dovada cu totii de bunatate, ar trebui sa ne ajutam cu cat putem, nu sa stam comozi in fotoliul nostru vazand ce se petrece. Exact acum nu este cazul sa fim egoisti sau mai stiu eu cum!
Sunt din Moldova si situatia este de neinchipuit. Oamenii au pierdut tot ce au economisit in intreaga lor viata. Pe langa asta, nu numai ca au pierdut material vorbind, dar si-au pierdut si viata! Nu mai au absolut nimic, asa ca acum mai mult ca niciodata SA AJUTAM! Oricum am putea, cu oricat de putin, acei oameni ne vor multumi.

| selef a răspuns:

Nu.

| OneMoreChance a răspuns:

Nu, in niciun caz, pentru cauze nobile adica UN SINGUR OM merita donatia dar asa, 5 judete cred ca se pot descurca si singure, totusi sunt judete! Multumesc pentru stupid! happy

| nicko_6736 a răspuns:

Si eu sunt din moldova inca nu au venit apele peste noi... unde stau eu eu as fi de acord cu asta nu strica nimic daca ii ajutam

| hokage33 a răspuns:

Si unele persoane ne cred prea naivi pentru asa ceva? Sa imbogatesc buzunaru' lu' peste? No way. Ca sunt sigur ca 50% din cazuri ajung la unu' care vrea sa faca bani.

| laurentiu a răspuns:

Nu! fiindca nu am nici pentru minebatting eyelashes

| andre999 a răspuns:

Nici nu ma mira ca majoritatea celor care au spus ca nu vor sa-si ajute semenii sunt atei inca odata va aratati fata animalica si lipsita de umanitate. Va dores sa treceti si voi prin ce trec cei din Moldova.Fiecare din putinul pe care il are ar trebui sa doneze, ieri am vazut la TV o pensionara care spunea ca ea vrea sa doneze 5 lei pentru acei oamenii, iar voi spuneti ca nu aveti nici macar atat?
"Cei care actioneaza atat de dezgustator incat sa-si nege Creatorul vor actiona dezgustator si cu semenii lor " Sa va fie rusine.

| alandala a răspuns:

TPU ar putea face un sistem de donatii (plata sms, paypal w/e) in care sa stragem bani pentru acesti oameni.

Oricum, pagina de contact TPU mi se pare foarte inutila, eu unul nu am primit raspuns folosind formularul de contact TPU.

| rosad a răspuns:

Buna ideea! nu uitati si de botosani.aseara a fost dezastru.

| vlad423 a răspuns:

Da as dona si cred ca toti ar trebui sa facem asta! poate unii nu au posibilitatea dar cei care pot ar trebui sa faca asta! daca nu bani macar hainewinking chiar si un lucru mic poate conta! adica daca toti am da cate putin acel putin sar adunawinking ...asa ca daca nici noi romanii nu ne ajutam semenii care au nevoie de noi atunci cine!?

| Yoral a răspuns:

Dau **** la moldoveni

| KiryuZero a răspuns:

Nu si nici ca o sa donez vreoadat adc care e problema noastra daca ei nu au bani ce sa le facem? ps nici macar cel mai valoros lucru d pe pamant nu mar face sa donez pentru amaratii aia pps ideia ta e dezgustator de oribila

| BornFree a răspuns:

Da, e o idee foarte buna. poate reusim sa adunam voturi

| DeeDee_9541 a răspuns:

Cei care au posibilitati ar putea dona chiar mai mult

eu totusi am fost dezamagita cand s-a facut descoperirea aceea socanta din bacau... am impresia,( pentru necunoscatori; primarul avea treaba sia plecat din tara lasand-o pe sotia sa 2 sile la conducere dar vaca a aruncat hainele, rechizitele pentru copii paturile si toate celelalte bunuri donate in camp iar banii i-a pastrat; aceasta a fost amendata si rugata sa predea banii, dar chiar daca s-au recuperat toate bunurile, mi se pare...asa,ca si gest, urat, urat din partea ei)

*scuzati expresia "vaca"; chiar sunt nervoasa

| Doar eu_5952 a răspuns:

Sunt din Comanesti si casa unor prieteni de familie fost luata de ape(ei erau plecati in concediu). Cand au aflat au fost devastati.Deci credeti-ma ca nu e chiar asa de usor...Si eu am donatbig grin

Răspuns utilizator avertizat
| Tokha a răspuns:

Nu, sa se descurce singuri.Pentru cei care imi dau stupid le multumesc pentru ca vand stupid-uri.

| yubireeterna a răspuns:

Lume eu daca am bani pe si vad un cersetor pe strada i dau si 10 lei ma pis pe iei.sunt 10 lei si voi faceti gura pentru 4? cum vreti sa va dea si voua dumnezeu daca voi nu inpartit la randu vostru.sunt oameni care chiar au nevoie.eu sincer am 17 ani sunt fata si de cand ma stiu am daruit de aia la ani pe care i am am tot cemi doresc si mereu bani in buzunar. app luatio altfel puneti-va voi in locu oamenilor astaora sa vedem va convine?

| manu123 a răspuns:

O fi tara de rahat dar sa nu uitam cine face e tara daca noi nu facem ce trebuie cine o va face

| Onutzyk a răspuns:

Senzationalll big hug
Bv =d>