| binefacere a întrebat:

Bianca s-a nascut cu o grava malformatie a sist.nervos central- agenezie totala de corp calos- adica lipseste puntea care face legatura intre cele 2 emisfere cerebrale (aceeasi afectiune a avut si fetita Laviniei Milosevici).
Vrem sa strangem 3000 RON, in decurs de o saptamana, pe care sa ii inmanam familiei Biancai pentru a putea acoperi partial multele cheltuieli pe care le au.

Procesul de strangere de fonduri si inmanare catre familia Biacai se va face cu transparenta totala, iar dovezile aferente vor fi facute publice pe site-ul Binefacere.ro. Orice cheltuieli conexe (ex.: transport) vor fi facute din fonduri personale.

Echipa Binefacere.ro da startul strangerii de fonduri, donand 500 RON. Mai raman 2500 RON de strans.

Cum donati: ne contactati la binefacere[at]gmail[.]co
Haideti ca se poate, nu este o suma atat de mare! Bianca si familia ei va multumesc anticipat.
Toate informatiile despre ingerasul Bianca si modalitatile de a dona le aveti pe site:
http://www.binefacere.ro/2009/07/haideti-sa-o-ajutam-pe- bianca/

19 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Doamne! ce nedreapta e uneori viata!
am sa intru pe site, sa vad ce-i de facut!
dar era mai bine daca se afisa un cont!
era mai simplu!
sanatate bianca!
dumnezeu sa te ajute!

| Leea1234 a răspuns:

Am intrat si nu am vazut(sau nu am stiut eu unde sa ma uit!)nici un numar de cont!
unde pot trimite banii!

| cristi27 a răspuns:

Da si pe site un cont bancar

| SudHop99 a răspuns:

Da... e grav

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa donez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Insanatosire gravnica Biancai eu vreau sa o ajut dar nu stiu unde pot face acest gest

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu o sa fac o donatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minti fa proasta dreacu sau cine oi fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau de ce am zis inainte sti tu proasta dar nu voi dona, glumeam voi dona fraiero ups nu m-am putut aptine cacatule cu achi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I love rumenia.selena gomez(traducatorul selenei)iubesc romania.selena gomez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce lumea minte ca doneaza? laughing

| Mădălllinna a răspuns:

Credinta si speranta! happy

| MYK3 a răspuns:

De unde stim ca nu esti doar lacoma de bani dane o dovad nu pe linkui si pe incredere

| cutie a răspuns:

O sa incerc si eu!

| eliza a răspuns:

Buna! ce pacat de micuta o sa incerc sa-i conving pe parinti mei, si o sa ma rog la Dumnezeu pentru alexa ca este foarte mica. Doamne ajuta! pa pa!

| Dayana12345 a răspuns:

Poate donez si eu! Mult noroc pe viitor si sanatate!

| RaluckSakura a răspuns:

Saracuta de ea!

| binefacere explică:

Vom afisa atat pe site cat si aici pe TPU contul bancar in cursul zilei de astazi. Va multumim pentru intelegere si pentru ca sunteti alaturi de micul ingeras.

| binefacere explică:

Datele bancare ale parintilor Biancai au fost trecute pe site, deoarece pe TPU nu pot fi trecute cuvintele cu majuscule, si daca as fi schimbat tot contul cu litera mica nu s-ar mai fi inteles la fel de usor :)

http://www.binefacere.ro/2009/07/haideti-sa-o-ajutam-pe- bianca/

Singura rugaminte pe care o avem este ca in momentul in care faceti o donatie pentru Bianca sa ne trimiteti un e-mail pe adresa binefacere[at]gmail[punct]com cu numele dvs si suma donata pentru confirmarea primirii banilor de catre familia Popa.

Sumele vor fi trecute si pe site-ul www.binefacere.ro (fara nume) pentru a avea o evidenta a sumei totale stranse.

Va multumim mult pentru ajutor si implicare si o zi superba sa aveti!