| catalinten a întrebat:

Poti sprijini initiativa "Carti tactile pentru copii nevazatori"? Pentru detalii: http://www.tpu.ro/blog/?p=1812

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Am spus-o si pe blog: nu am carduri, dar daca exista posibilitatea sa donez prin sms (sau alta varianta), ma pot lipsi de banii pentru tigarile fumate intr-o luna.

27 răspunsuri:
| pretzel a răspuns:

Nu puteti da un numar de telefon ceva? Sa incerc sa donez 2, 3, 4, 5 euro acolo?

| DoarOana a răspuns:

Buna catalinten,
Multumim mult pentru initiativa. Ma bucur ca mai sunt oameni care ajuta in zilele acestea si acesti copii chiar merita sa citeasca si sa invete pentru ca atunci cand am mers in vizita la o scoala de nevazatori pentru a dona cate ceva i-am vazut pe toti ce mult se straduie, cum citesc si m-a impresionat foarte mult.
Pa, pa

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Pot sprijini cu 1 euro donat de pe telefon dati-mi numar unde sa donez chiar vreau sa i ajut

| raullik007 a răspuns:

Bietii copii...nu au lumina in viata...si sa stai cu ochii inchisi e greu,,, dar sa nu vezi lumina soarelui. DUmnezeu S va ajute sa primiti acei bani ca sa puteti primi cartile copiilor!

| smile20000 a răspuns:

Ma bucur sa vad ca exista oameni ca voi

| ireFUTABILx2x a răspuns:

@raullik007 Nu dumnezeu trebuie sa ajute, ci oamenii.De ce puneti totul in seama divinitatii? Daca se strang banii nu dumnezeu a donat ci oamenii.

| anonymous00702 a răspuns (pentru ireFUTABILx2x):

Pieri satana,,, Dumnezeu ne ajuta in tot ce facem

| Afinutza a răspuns:

Mai sunt si oameni care vor sa ii ajute pe alti.asta e chiar frumosbig grin

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

O sa sprijin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc userului care mi-a dat "stupid", pentru faptul ca mi-a reconfirmat ceea ce gandeam de mult timp. Adica, atunci cand esti un prost/proasta fara sanse reale de recuperare, faci tot posibilul ca sa iesi in evidenta.
Sper ca acesti copii sa poata beneficia de banii necesari (putini sau multi) achizitionarii acelor manuale tiparite in Braille.
Cei care iau in ras acest dezastru, ar face bine sa se lege la ochi noaptea si sa incerce sa nimereasca WC-ul din prima, fara sa atinga nimic. Ar fi interesant de aflat ce au simtit in clipa in care s-au scapat in pantaloni fiindca NU AU PUTUT VEDEA!

| Niklauss a răspuns:

Ce dragut

| LaraClarice a răspuns:

Ma bucur sa vad ca exista un pic de bunatate pe pamantul asta.

http://www.ptroa.co.il/petition/index.php
Semneaza petitia si da-o mai departe

| Mădălllinna a răspuns:

Da!

| Lolităăăă a răspuns:

Saracii :[

| Gagikaru a răspuns:

Acum fie vorba intre noi ce vrei sa faci cu banii?/

| TakeMeHome a răspuns:

Dau 13.000 ron!

| danacatalina a răspuns:

As vrea sa ajut dar nu am cum,stiu ce inseamna sa ai un nevazator in familiesadfratele meu e orb de la nastere din cauza incubatorului,pacat ca nu poate folosi acele carti, din cauza ca s-a nascut prematur nu gandeste are retard psihicolocomotor, multi zic ca e autismsaddaca puteti ajutati acesti copii le aduceti zambet in viata lor intunecata

| eminem19 a răspuns:

Am fost o vreme inconjurat de copii cu def de vedere, si e chiar interesant

| Scherlit a răspuns:

Nu, nu pot...

| iPlay a răspuns:

NU,Nenea pai daca si aia incep sa citeasca o sa se sinucida

| Tytos_Bătrânu_1996 a răspuns:

Da..numar de telefon?

| lovetedybear a răspuns:

Da,vreau sa ajut

| Petie a răspuns:

Da un sms si doneaza euro

| alexandrunapoleon a răspuns:

Da poti dar trebuie sa ai si oameni care doresc sa initieze aceste carti pentru bietii copii care nu au vazut lumina niciodata!

| ilen a răspuns:

Am gasit din intimplare despre initiativa ta e frumos gestul si sper ca esti si sincer din pacate unii cred ca simplu eu am o fetita navazatoare si sa stiti voi aia care luati in ras problema nevazatorilor ca sunt copii nevazatori mult mai destepti decit copii care vad si parintii nu stiu sa pretuiasca darul vederii.
Voi stiti cit de curiosi sunt acesti copii? Fiica mea ar vrea sa citeasca si sa afle tot din pacate nu poate citi decit braille dar o face cu cea mai mare placere si cere cit mai multe carti, pentru cei care nu s-au lovit de aceasta problema este simplu.
Cind fata mai mare citeste o carte ar vrea si cea mica sa citesca si ea si ce sa-i raspund? tie nu pot sa-ti dau sa citesti ca nu sunt carti pentru tine, asta nu e lipsa de interes si marginalizarea persoanelor cu handicap?
Eu sper sa poti face bucurii celor pe care vrei sa ii ajuti si mult succes

| lucian2500 a răspuns:

Saracuti de iei...

| pastiu a răspuns:

Cum pot sa donez?