| datis a întrebat:

Povestea îngerașului cu o aripioară frântă...

Sara este un îngeraș de fetiță de numai 1 anișor, o fetiță frumoasă ce și-a deschis spre lume ochii mari, frumoși și albaștri precum cerul.

Un îngeraș cu o aripioară frântă... Din păcate, micuța s-a născut fără antebrațul și mânuța stângă, diagnosticul fiind, conform scrisorii medicale : Hemimelie transversală 1/3 proximală antebraț stâng.

Pentru ca micuța Sara să poată descoperi lumea cu două mânuțe, are nevoie de proteză mioelectrică și de multe ore de kinetoterapie pentru ca brațul să se dezvolte normal, iar coloana să nu fie afectată. Cheltuielile sunt însă cu mult peste posibilitățile noastre, ale părinților. Costul protezei ajunge la 27.000 euro, apoi aplicarea, ședințele de terapie sunt extrem de împovărătoare pentru noi.

Proteza nu reprezintă doar o înlocuire estetică a mânuței, ci este o necesitate pentru creşterea corectă a coloanei vertebrale.

În același timp, proteza o va ajuta să fie independentă, să se poată îmbrăca singurică, să se poată încălţa, să își poată îmbrățișa surioara și părinții cu ambele mânuțe…

Micuța SARA are nevoie de încă o aripioară pentru a-și putea lua zborul spre viață, spre înalt…

Vă mulțumim că ne veți ajuta să îi oferim Sarei un viitor ALTFEL!

Și dacă Sara își va putea împreuna mânuțele în rugăciune, îi va mulțumi întotdeauna Bunului Dumnezeu pentru voi toți oamenii cu suflet frumos!

Orice donație, oricât de mică, este un pas spre mai bine pentru micuța Sara.

Donații pentru proteza Sarei, se pot face în conturile:

RO59RNCB0162055334830002 EURO

RO05RNCB0162055334830004 USD

RO32RNCB0162055334830003 RON

COD SWIFT: RNCBROBU

BCR -Sucursala Hunedoara

Titular cont:AGRIGOROEI DANIEL –LIVIU - tatăl Sarei

Se pot face donații și prin PayPal direct de pe blogul Sarei: http://helpsaraemanuela.blogspot.ro/

Ne puteți contacta la telefon: 0752/ 919 591

VĂ MULȚUMIM DIN SUFLET

PENTRU CĂ ÎI VEȚI ÎNTINDE MICUȚEI SARA

MÂNA DE AJUTOR DE CARE ARE NEVOIE!

Răspuns Câştigător
| denisuke1998 a răspuns:

Pacat ca nu pot sa va donez fiindca sunt minor, dar as dona.Saracuta Sarasad..eu zic sa postati asta si pe TPU, si pe Google, ca oameni sa va ajute.
Sper sa strange ti destui bani, ca Sara sa isi revina.Il rog pe Bunul Dumnezeul sa va ajute la aceasta intamplare.
Multumesc.

92 răspunsuri:
| Just4Joker a răspuns:

Sunt sceptic in legatura cu ingerii.

| zurick a răspuns:

Saracuta! Pacat ca sunt minor.

| oprescudorin11 a răspuns:

Poti apela un site in SUA unde s-au facut sise finanteaza experimental membre cu tot 'nervos' ...ma voi interesa.

| oprescudorin11 a răspuns:

Cand am sa fiu in masura o sa cotizez. Sper sa nu fie prea tarziu. Dar aveti sperante si incredere.

| drogh a răspuns:

Of, se întâmplă atâtea necazuri. Nu, nu pot dona. Sunt minoră. Dar aş face-o ca să se poată bucura de viaţă altfel. Noroc la strâns bani. Fiecare merită o şansă...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saracuta de ea! Am sa ma rog La Bunul Dumnezeu pentru ea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

.eu zic sa postati asta si pe TPU, si pe Google, ca oameni sa va ajute.
Sper sa strange ti destui bani, ca Sara sa isi revina.Il rog pe Bunul Dumnezeul sa va ajute la aceasta intamplare.
Multumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da' voi toti sunteti minori? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu de unde sa stiu ca aceasta cauza este reala?

| τττ a răspuns:

Îmi pare rău...

| AdrianVoicu a răspuns:

De fapt eu vad situatia in felul acesta:trimit un SMS la un nr de 3 cifre, imi ia 2 euro si nu stiu incotro se indreapta, poate in contul unui bogatas gras si chel, poate in buzunarul unui escroc care face ce stie el mai bine (profita de pe urma fraierilor).
De unde stiu eu unde ajung banii? De unde sa stiu eu ca ajut pe cineva care chiar are nevoie?

| thewomaninwhite a răspuns:

Saraca sper ca dumnezeu sa o ajute o sa ma rog pentru ea

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, m-ti impresionat pana la, lacrimi! Acum chiar plang de mila fetitei voastre! crying( Ma voi ruga din toata inima si din tot sufletul meu pentru ea, sa faca Dumnezeu Medicul Suprem o minune Cereasca sa o salveze! Lasati-va in Mainile Mamei Sfinte Sfanta Fecioara Maria, si Ea va sti ce sa faca! La medjugorje daca o puteti duce, Sfanta Fecioara Maria va face minuni cu ea! Doamne, ai mila de aceasta familie indurerata si binecuvanteaza-i! Amin!

| IncredibleJoker67 a răspuns:

Ce mila imi este de ea dar nici eu nu pot face donatii ca sunt minor ca denisuke sad

| BogdanDediu a răspuns:

Saracuta as dona da is minor

| DeKoniec a răspuns:

Multi dintre noi sunt minori pe TPU. sad Dumnezeu sa o ajute

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Biata de ea!

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Saracuta,uni copii asa le este scris, offfffffffffffffffffff! crying

| MEIALI a răspuns:

Firar, nu pot sa donez findca sunt minora, biata de ea!

| christos1234 a răspuns:

Daca day funda il voi ajuta cu ce pot!

| Enki a răspuns:

Saraca de ea.imi pare rau

| Mădălllinna a răspuns:

Multa sanatate! happy

| yo547 a răspuns:

Parintii mei i-au intins o mana de ajutor.

| Rorro_Mexicanos_1985 a răspuns:

Dumnezeu sa va binecuvanteze si sa va ajute pe fiecare dupa necesitati.

| LiimeXdx a răspuns:

Pacat ca sunt minora, dar PROMIT ca o sa ma rog pentru ea. Dumnezeu o sa o ajute cumva! happy

| MaryWhiteRose a răspuns:

Nu cred ca va mai raspunde cineva acum, dar s-au strans destui bani ca sa poata sa-i cumpere Sarei proteza aceea? sad Sper din tot sufletul ca da :'(.

| a răspuns:

Sunt minor, deci nu pot dona!
Dar mi se pare foarte frumos ceea ce faceti!
Sper ca Sara sa se faca bine!sad

Răspuns utilizator avertizat