| Diav0la a întrebat:

Să îl ajutăm pe Alexandru, un băieţel de trei ani ce suferă de cancer

"Alexandru a fost diagnosticat în data de 27 mai 2009 cu o tumoare cancerigenă gigantică numită multi Neuroblastom stadiu III (tumoare gigant).

Fiecare minut contează pentru Alexandru, care se află acum împreună cu părinţii săi în spitalul de Oncologie din Cluj Napoca, însă, din cele relatate de către domnul doctor conf. dr. Popa Gheorghe "şanse prea mari în România nu există".

Rugămintea părinţilor este să încercăm împreună să-i mai dăm o şansă acestui îngeraş.

Această şansă se poate realiza doar în străinătate şi în special la Institutul Gustave Roussy din Villejuif, Franţa, unul dintre cele mai vechi şi recunoscute institute oncologice din Europa.

Aflaţi mai multe informaţii despre Alexandru şi despre boala de care suferă pe alexdamian.com.

PENTRU DONATII:

IN BANCA TRANSILVANIA SUCURSALA CLUJ NAPOCA
RON : RO36 BTRL 0670 1201 T187 87XX
EUR : RO11 BTRL 0670 4201 T187 87XX
USD : RO60 BTRL 0670 2201 T187 87XX
TITULAR CONT: BRISC ALEXANDRU DAMIAN
COD SWIFT : BTRLRO 22

ING BANK N. V. Amsterdam Sucursala Bucuresti
RON : RO31 INGB 0000 9999 0019 3771
EUR : RO85 INGB 0000 9999 0155 2157
USD : RO46 INGB 0000 9999 0155 2471
Codul SWIFT : INGBROBU
POSESOR CONT TATA : BRISC CLAUDIU MARIUS

Telefon Contact :

Tata (Claudiu):0744/538256
Mama (Ioana):0740/523918

Puteti sa-l vedeti pe Alexandru la aceasta adresa si sa-i aflati povestea
http://www.radioplay.ro/news.php

14 răspunsuri:
| cristi27 a răspuns:

Am sa donez si eu pentru el o suma de bani si sa speram ca se mai gasesc oameni buni care au potenta financiara si sa il ajute. Sper din tot sufleul sa se faca bine

auran
| auran a răspuns:

Am trimis in contul tatalui (desi mi-as fi dorit in contul baiatului), o suma modesta - Doamne Ajuta!

auran
| auran a răspuns:

Sa dea Domnul sa fie bine...

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Imi pare rau pentru el...imi plac f mult copilasii si ma intristez cand aud de cei bolnavi sad
sanatate lui alexandru!

| dispe a răspuns:

Vreau sa ajut si eu. Incearca la umanitare sa pui anuntul. Multa sanatate si succes!

| nehirerdogan a răspuns:

Imi pare nespus de rau... mie imi plac foarte foarte mult copilasi, cred ca am sa donez si eu, va rog si eu cei care au suflet mare sa doneze pentru un mic ingeras care nu a facut nimic rau

| BUBULINA a răspuns:

Imi pare rau pentru el sad
dar aici e lumea egoista nu au bani de donati
Multa sanatate lui Alexandru

| BUBULINA a răspuns:

Mai bine roag-o pe raluca sa puna anuntu pe prima pagina

| urbanghost a răspuns:

Ar fi de folos si un numar de SMS...

| pίTίк a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru elsadsadsad
as fi vrut sa-l pot ajuta dar nu am nici un venit din care a-i pot oferii si lui o parte...
pot sa-i fer doar sprijin moral...
INSANATOSIRE GRBNICA:*

| Tania8022 a răspuns:

Nu i-as dori asa ceva nici celui ma aprig dusman.nu pot sa fac prea multe dar sper ca credinta noastra in dumnezeu sa il ajute dar va rog cat se poate sa ne rugam pentru el.Am sa fac tot ce pot pentru acest copil care in fiecare clipa lupa cu moarte si am sa vorbes cu toti ca sa ii chem sa ne sfatuim si sa incercam sa il salvam daca voi putea voi da in toate ziarele povestea acestui inger care s-ar putea sa ajunga cu mult ajutor si sprijin financiar sa devina un copil normal cu doar o urma de groaza lasata in urma

| tukhey23 a răspuns:

Imi pare rau pentru. el.Cineva de acolo de sus, in vede si il va ajuta.Chiar daca ai un ''nick'' satanic, ai facut un gest frumos happy

| Diav0la explică:

Datorita dumneavoastra Alexandru are in cont pana la data de 20.07.09 :
142.279 ( ron )
12.056 ( euro)
2. 195 ( usd )

...va multumesc in numele lui.

| χεςρυψχ a răspuns:

Saulut! Ma numesc Bogdan am 44 ani
din Bucuresti si nu suport sa vad niste copii nevinovati cum sufera.....am ajutat si eu cu 2.000 euro

DOAMNE AJUTA!