Sarbatorim impreuna Ziua Copilului!

Copilaria este perioada in care nu ar trebui sa simti griji sau suparari, ar trebui doar sa te bucuri de jocurile copilariei, iar singurele tale probleme sa fie cum sa devii mai bun la saritul coardei sau la fotbal. Din pacate insa, sunt foarte multi copii care sunt familiarizati cu saracia, foametea si lipsurile. Si pentru ca am vrut sa le oferim macar o zi de copilarie normala, lipsita de orice fel de griji, ne-am alaturat fundatiei Atelierul de Bine si incercam sa facem din aceasta sambata, 28 mai, una dintre cele mai frumoase zile din cate au avut pana acum.

La petrecerea de sambata vor participa 35 de copii din Carligu Mare, jud. Buzau, care provin din familii foarte sarace, cu multi copii, ce traiesc in conditii care mai de care mai dificile. Mai mult, unii dintre ei nu au nici macar curent electric in locuinte. Acesti copii vin zilnic la Centrul de zi al Atelierului de Bine unde iau o masa calda, pentru unii dintre ei aceasta fiind singura masa dintr-o zi.

Actiunea de sambata are ca scop organizarea unei mici petreceri, unde copiii vor manca, se vor juca si vor uita pentru cateva ore de grijile de acasa, iar la final, vor pleca fiecare cu cate un mic cadou. Aceste cadouri vor fi constituite din donatiile trimise de oamenii generosi.

Se pot trimite alimente, dulciuri, hainute sau jucarii. Asadar, daca aveti pe acasa hainute pe care cei mici nu le mai poarta si se afla in bune conditii, va invitam sa le donati la adresa: Str Ion Brezoianu, numarul 38 A.

Contul in care se pot face donatii:

RO59BTRLRONCRT0319477601 Banca Transilvania, Suc. Buzau

Asociatia "Atelierul de Bine" CIF: 53214546

Haideti sa le dam o mana de ajutor picilor! :-)

17 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Un gest nobil facut din inima

| alexandrualind a răspuns:

Frumos,ziua copilului!

| GolopențaAdrian a răspuns:

Daca vreti, da

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Se pot trimite si din alta tara?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si femeile de ce au doar doua zile in care sunt sarbatorite?
Mi se pare un sexism si vreau sa existe egalitate, 3 zile pentru a sarbatori femeia big grin

| RorySan a răspuns:

Da!

| alexwahl a răspuns:

Ma bucur!

| Ionut58282856 a răspuns:

Sunt membru senior si va acord nota 1 ca e cea mai mare =) acum ce mai trebuie e sa imi eliminati contul tot la caterinca (in caz de orice :glumesc)

| gabriielaaa a răspuns:

As vrea sa stiu daca sunt fete de 12, 13, 14 ani am niste rochite ca nu le port stare buna las oferi mersi si brevo voua

Răspuns utilizator avertizat
| GazzaRecordsRo a răspuns:

La munca cu ei

| deea3507 a răspuns:

Eu vreau separat.

| Pandicornita a răspuns:

Daaa vin in trecuuut! Fundaaa am venie ca sa fiu pe locul 3! Te pup dulce si apasat

| DragonLore a răspuns:

Nu e inca 1 Iunie big grin!

| 123TuEstiGy a răspuns:

Nu