| teo530 a întrebat:

1)De ce sasuke avea 2 virguliţe la sharingan, iar acum are 3? Cu ce era în minus când avea 2? 2)Cum la bătut sasuke pe naruto? Adică rasenganul e mai puternic decât chidori şi puterea ceacrei roşii sigur e mai puternică decât cea dată de semnul blestemat, deci cum a câştigat sasuke?

Răspuns Câştigător
| Nelly15 a răspuns:

1. Sharinganul cu 2 "virgulite" nu era complet, cel cu 3 e cel complet. nu stiu sigur cum sa explic diferenta, insa daca nu ma insel abia cu sharinganul complet putea sa foloseasca abilitatile lui (la putere maxima). 2. Mie personal nu mi se pare ca Chidori este mai slab decat rasengan, ambele sunt egale din cate am inteles. Nu zic sa Naruto n-a dat tot ce avea, dar Sasuke avea pofta mai mare de "sange", fata de Naruto, el avea alt scop, si asta l-a motivat mai mult.

| teo530 explică (pentru Nelly15):

Am zis că rasengan e mai puternic pentru că înainte de a o găsi pe tusnade jiraya i-a spus lui naruto că îl va învăţa o tehnică (rasengan) mai puternică decât chidori. Restul cred că e aşa cum ai zis.

1 răspuns: